VIDEO | Gol frumos dat de Răzvan Marin la primul meci a sezonului

Ion Alexandru

Publicat 15/08/2021 la 10:59 GMT+3

Răzvan Marin a fost omul meciului la primul meci oficial al lui Cagliari. Răzvan Marin a câștigat meciul românilor cu Marius Marin.

Răzvan Marin (Cagliari)

Debut perfect de sezon pentru Răzvan Marin! Mijlocașul român de 25 de ani a deschis scorul în minutul 28, după o acţiune personală finalizată excelent.
Răzvan Marin a centrat şi la cornerul din care a rezultat golul al doilea și a fost desemnat omul meciului. Căpitanul României de la Jocurile Olimpice Marius Marin a intrat la pauză, dar nu a putut evita înfrângerea echipei din liga secundă, Pisa.
Partida s-a încheiat cu scorul de 3-1 pentru Cagliari, care în turul 3 al Cupei Italiei va întâlni Cittadella. Câștigătoarea din acest meci va da în turul 4 peste echipa lui Chiricheș Sassuolo și este un nou prilej de derby românesc.