Debut perfect de sezon pentru Răzvan Marin! Mijlocașul român de 25 de ani a deschis scorul în minutul 28, după o acţiune personală finalizată excelent.
Răzvan Marin a centrat şi la cornerul din care a rezultat golul al doilea și a fost desemnat omul meciului. Căpitanul României de la Jocurile Olimpice Marius Marin a intrat la pauză, dar nu a putut evita înfrângerea echipei din liga secundă, Pisa.
Edi Iordănescu rămâne fără un jucător din lot pentru meciul amical cu Moldova
18/11/2022 LA 09:32
Partida s-a încheiat cu scorul de 3-1 pentru Cagliari, care în turul 3 al Cupei Italiei va întâlni Cittadella. Câștigătoarea din acest meci va da în turul 4 peste echipa lui Chiricheș Sassuolo și este un nou prilej de derby românesc.