Viñales câștigase în Olanda și este pentru prima dată când se impune pe circuitul de casă al Petronas.
Maverick Viñales a condus fără probleme finalul de cursă, în care campionul mondial Marc Marquez nu a forțat. O luptă mult mai atractivă a fost pentru locul trei, unde veteranul de 40 de ani Valentino Rossi a forțat, dar nu a reușit să-l depașească pană la final pe Andrea Dovizioso.
Motociclism
Coșmarul continuă pentru Marc Marquez: a fost operat a treia oară în șase luni la brațul drept
04/12/2020 LA 14:13

Marquez în bătălia cu recordurile

Marc Marquez a cucerit al 6-alea titlu de campion mondial la MotoGP, iar în această peultimă cursă a sezonul a reulșit să depășească recordul de puncte. Jorge Lorenzo a făcut 383 de puncte, iar Marquez, cu locul doi de la Sepang, a ajuns la 395!
A fost o zi minunată pentru familia Marquez. Fratele mai mic, Alex a câștigat titlul mondial la Moto 2, pe același circuit din Malaysia.
Motociclism
Moto GP, afacere de familie. Frații Marquez împreună la Repsol Honda în 2020!
19/11/2019 LA 07:59
Motociclism
Accident urât în cursa de la Valencia. Zarco, lovit de motocicleta lui Lecunona. Marquez = locul 1
17/11/2019 LA 13:41