"The Thunder from Down Under" a început ca un tăvălug partida din sferturi, iar la pauză a intrat cu un avantaj confortabil, scor 6-2.
În a doua sesiune, Lisowski a revenit în forță, câștigând două frameuri la rând, însă jucătorul de la Antipozi nu a mai lăsat nimic la voia întâmplării. A reușit inclusiv un break de 121 și, în ciuda faptului că adversarul a replicat cu un 129 (în mai puțin de 9 minute), a reușit să se impună cu un categoric 10-5.
În semifinale, Neil Robertson îl va întâlni pe învingătorul partidei Mark Selby - Kyren Wilson, care va avea loc azi.
World Championship
O'Sullivan nu a strălucit în prima sesiune a meciului cu Mark Joyce, dar are un avantaj liniștitor
ACUM 5 ORE
În penultimul act se calificase deja Ronnie O'Sullivan, care, alături de John Higgins, au oferit un meci fantastic. În cele din urmă "Racheta" s-a impus cu 10-8, luându-și revanșa pentru finala pierdută luna trecută în fața scoțianului, la Players Championship. În semifinală, Ronnie va da piept cu învingătorul din disputa Judd Trump - Barry Hawkins, care are loc joi.
Campionatul Mondial de snooker | O'Sullivan, dezvăluiri incredibile din timpul finalei din 2012
ACUM 9 ORE
Campionatul Mondial de Snooker 2021 | Ştim tabloul de concurs. Ghinion teribil pentru John Higgins
15/04/2021 LA 10:39