Snooker
*Snooker World Championship sheffield

CM Snooker | Campionul Judd Trump a suferit, dar a trecut în turul doi după o victorie muncită

Distribuie cu
Copiere

Judd Trump a câștigat cu 10-8 în fața lui Tom Ford

DeIon Alexandru
01/08/2020 la 06:29 | Actualizat 01/08/2020 la 07:48

Judd Trump a avut mici probleme în primele frameuri, a fost condus cu 3-0 de Tom Ford, dar a reușit să treacă în turul doi de la Campionatul Mondial de snooker. Trump s-a impus cu 10-8 după un meci pasionant!

Judd Trump a muncit mult pentru calificarea în turul al doilea la Mondialul de snooker de la Sheffield. Campionul mondial entitre a câștigat cu 10-8 în fața lui Tom Ford și continuă cursa de demontare a blestemului Crucible. Niciun jucător care a câștigat titlul mondial de snooker în premieră nu a reușit să-și păstreze trofeul. Trump este al doilea jucător calificat în turul secund la Mondialul de snooker de la Sheffield. Primul a fost Kyren Wilson, care a beneficiat de retragerea lui Hamiton.

Campionatul Mondial de snooker : Trei lovituri spectaculoase reușite de campionul mondial Judd Trump

00:01:38

Snooker

15 zile până la startul CM Snooker: 15 lucruri de știut despre regalul de la Crucible

Mark Williams (Wal) - Alan McManus (Sco) (începe de la 4-5) Eurosport 2

Campionatul Mondial : Intrarea jucătorilor în prima zi a tabloului principal din 2020

00:03:16

Formatul competițional la Campionatul Mondial de Snooker

• Turul 1: „cel mai bun din” 19 jocuri (primul la 10)
  • Optimi: „cel mai bun din” 25 de jocuri (primul la 13)
  • Sferturi: „cel mai bun din” 25 de jocuri (primul la 13)
  • Semifinale: „cel mai bun din” 33 de jocuri (primul la 17)
  • Finala: „cel mai bun din” 35 de jocuri (primul la 18)

Finala Cupei Angliei și Strade Bianche, în direct pe Eurosport

Programul Eurosport de la acest final de săptămână este plin de evenimente de calitate. Pe lângă meciurile de la Campionatul Mondial de snooker, posturile noastre te țin conectat la celelalte două mari competiții ale weekendului.

Astfel, astăzi, de la 19:30, Anglia își desemnează câștigătoarea Cupei, în direct pe Eurosport 1. Marele meci dintre Chelsea și Arsenal va fi precedat și analizat la final în cadrul emisiunii FA Cup Show.

Tot astăzi, de la 16:50, sezonul de ciclism se întoarce. Strade Bianche e prima clasică de după reluare, iar spectacolul e garantat: anul acesta, Mathieu Van Der Poel e creditat de mulți drept principalul favorit, dar la victorie cu siguranță că visează și rutieri ca Alaphilippe, Fuglsang, Wout Van Aert, Peter Sagan, Zdenek Stybar, Tiesj Benoot sau Greg Van Avermaet.