• În marea finală, Dominic Thiem s-a impus cu 2-1 în fața lui Filip Krajinovic!
  • Dominic Thiem l-a învins cu 2-0 pe Grigor Dimitrov și merge în finală unde va juca cu Filip Krajinovic!
  • Următorul meci este între Dimitrov și Thiem.
  • Urmează marele meci Novak Djokovic - Alexander Zverev. Djokovic începe în forță și câștigă primul set cu 4-0! Zverev își ia revanșa în setul secund, 4-1. Djokovic câștigă până la urmă meciul după 4-2 în decisiv. În ciuda victoriei, Djokovic ratează finala de la Adria Tour, Filip Krajinovic fiind cel care va juca în ultimul act.
  • A început partida dintre Krajinovic și Troicki. Krajinovic câștigă primul set cu 4-0 și apoi și pe cel de-al 2-lea cu 7-5 în tie-break.
  • Începe în curând ziua a doua la Adria Tour! Primul meci va fi un duel al sârbilor: Lajovic – Milojevic. Milojevic câștigă primul set în tie-break, 7-4, iar Lajovic se retrage!
"E nedrept ca el să fie mereu tipul cel rău!" Becker, despre modul în care Djokovic este tratat
17/09/2021 LA 09:16

Știre inițială

Liderul mondial din ATP s-a implicat din nou și a organizat un turneu care se va desfășura în trei țări, după ce ediția din Muntenegru a fost anulată: Serbia, Croația și Bosnia-Herțegovina. Acțiunea a debutat ieri la Belgrad, cu o mulțime de suporteri în tribune și multe meciuri și lovituri de excepție.
Spectacolul de azi începe de la ora 15, iar meciurile vor fi transmise în direct și în exclusivitate pe Eurosport 2 și Eurosport Player. La acest eveniment au fost trase la sorți două grupe a câte patru jucători fiecare. Liderii celor două grupe se vor întâlni în finală. Partidele se vor disputa de asemenea într-un format mai rapid – cel mai bun din trei seturi, câștigă setul primul care ajunge la 4.

De la ora 21
  • Finala competiției (între câștigătorii grupelor)

Adria Tennis Cup din 13 iunie la Eurosport

Wilander surprinde! Cum vrea să se încheie cursa pentru supremație între Federer, Nadal și Djokovic
16/09/2021 LA 12:36