Meciul dintre Simona Halep și Serena Williams va începe la 10.15, în direct pe Eurosport 1 și Eurosport Player.

3-6, 3-6
GAME, SET & MECI Serena Williams! Americanca se califică în semifinale la Australian Open după ce o învinge pe Simona Halep, scor 6-3, 6-3, la capătul unui meci care a durat o oră și 23 de minute de joc. În continuare, Serena o va întâlni la Melbourne pe Naomi Osaka.
3-6, 3-5
Serena își face serviciul, Simona va servi pentru a rămâne în meci.
3-6, 3-4
Serena Williams obține un nou break și se îndreaptă către o calificare confortabilă în semifinale.
3-6, 3-3
Serena Williams egalează la 3. Serviciul este în continuare o armă aproape imposibil de anulat.
3-6, 3-2
Serena Williams revine imediat și obține break-ul cu retururi incredibile.
3-6, 3-1
Simona Halep obține un nou break!
3-6, 2-1
Serena Williams recuperează break-ul!
3-6, 2-0
Serena Williams face o serie de erori, iar Simona are break-ul în setul al doilea!
3-6, 1-0
Simona Halep își face serviciul după un game foarte dificil.
3-6
Serena Williams își adjudecă primul set al întâlnirii din sferturile de finală, scor 6-3, după 38 de minute de joc.
3-5
Simona reușește un game de serviciu foarte bun, rămâne în set, dar Serena va servi pentru a încheia socotelile în manșa inaugurală.
2-5
Serena își face serviciul, iar Simona va servi în continuare pentru a rămâne în acest prim set.
2-4
Serena Williams obține un nou break după o decizie la limită de la linie.
2-3
Serena își face serviciul, însă americanca arată semne de slăbiciune.
2-2
Simona Halep își face serviciul și egalează la 2!
1-2
Simona Halep recuperează break-ul! Campioana noastră va servi pentru a egala la 2!
0-2
Serena Williams obține break-ul în primul game de serviciu al Simonei Halep.
0-1
Serena Williams câștigă primul game al meciului! Simona a vut inițiativa, dar a ratat la limită linia.
10:10
Serena Williams câștigă tragerea la sorți și alege să servească!
10:00
Jucătoarele sunt pregătite să intre pe Rod Laver Arena pentru cel mai așteptat sfert de finală al zilei de pe tabloul feminin!