Horia Tecău și Jean Julien Rojer au fost învinși, vineri, cu scorul de 6-3, 7-6(4), de către perechea Pierre Hugues Herbert și Nicolas Mahut, în grupele Turneului Campionilor. Câștigători în 2015 la Londra, Horia și Jean Julien au ratat calificarea în semifinale la Turneul Campionilor.
În primul set, Herbert și Mahut au reușit o minge de break în fața perechii Rojer-Tecău. Pierre Hugues Herbert și Nicolas Mahut au profitat de acest avantaj și au încheiat primul set la scorul de 6-3. În setul secund, ambele perechi au făcut un joc perfect, ajungându-se în tiebreak, unde Herbert și Mahut s-au impus cu 7-4. Pentru această victorie, Pierre Hugues Herbert și Nicolas Mahut au avut nevoie de aproximativ o oră și 25 de minute.

Clasamentul Grupei A:

US Open
Horia Tecău și Jean-Julien Rojer, victorie istorică în finala US Open din 2017, cu spaniolii Lopez
09/09/2021 LA 00:18
  • 1. Herbert / Mahut 3 p
  • 2. Cabal / Farah 1 p
  • 3. Rojer / Tecău 1 p
  • 4. Krawietz / Mies 1 p
Horia Tecău a fost testat pozitiv cu coronavirus! Cum se simte sportivul și ce rugăminte a lansat
10/11/2020 LA 19:08
US Open
US Open 2020 | Tecău, la un singur pas de o nouă finală de Grand Slam. Meciul este la Eurosport
08/09/2020 LA 11:35