Horia Tecău și Jean Julien Rojer au fost învinși, vineri, cu scorul de 6-3, 7-6(4), de către perechea Pierre Hugues Herbert și Nicolas Mahut, în grupele Turneului Campionilor. Câștigători în 2015 la Londra, Horia și Jean Julien au ratat calificarea în semifinale la Turneul Campionilor.
În primul set, Herbert și Mahut au reușit o minge de break în fața perechii Rojer-Tecău. Pierre Hugues Herbert și Nicolas Mahut au profitat de acest avantaj și au încheiat primul set la scorul de 6-3. În setul secund, ambele perechi au făcut un joc perfect, ajungându-se în tiebreak, unde Herbert și Mahut s-au impus cu 7-4. Pentru această victorie, Pierre Hugues Herbert și Nicolas Mahut au avut nevoie de aproximativ o oră și 25 de minute.

Clasamentul Grupei A:

Simona Halep a dezvăluit marele regret al carierei, după retragerea oficială a lui Tecău din tenis
11/06/2022 LA 11:34
  • 1. Herbert / Mahut 3 p
  • 2. Cabal / Farah 1 p
  • 3. Rojer / Tecău 1 p
  • 4. Krawietz / Mies 1 p
Tecău, spectacol total la Sports Festival, la meciul de retragere! Halep & Mouratoglou, prezenți
11/06/2022 LA 05:14
OFICIAL | Cine vine în locul Simonei Halep la meciul cu Polonia din Billie Jean King Cup
30/03/2022 LA 15:03