De departe cel mai dramatic meci din competiţia de dublu de la Roland Garros 2021 a avut loc în această seară, în faza optimilor. Hsieh şi Mertens, favoritele unu, ştiau că vor avea o misiune dificilă în faţa perechii Mattek-Sands/Swiatek, dar puţini puteau anticipa un asemenea deznodământ. Confruntarea a durat 3 ore şi 13 minute şi a fost marcată de dramatism extrem.

Revenire incredibilă la Roland Garros pentru perechea Mattek-Sands/Swiatek

După un prim set de peste o oră, capii de serie numărul unu au trecut în avantaj, scor 7-5. Swiatek şi colega sa au arătat că nu vor renunţa uşor şi au revenit în meci, dar startul decisivului le-a adus repede la 1-5 şi partida părea încheiată. Doar că din acel moment Sands şi Swiatek au câştigat toate gameurile, salvând pe parcurs nu mai puţin de 7 mingi de meci.
Parma Ladies Open
Ana Bogdan a câștigat duelul 100% românesc cu Irina Begu și s-a calificat în semifinale la Parma
29/09/2022 LA 17:15

Roland-Garros: Rezumatul partidei Mattek-Sands/Swiatek - Hsieh/Mertens

În sferturile de finală, Mattek-Sands şi Swiatek vor întâlni învingătoarea confruntării Jurak/Klepac - Chan/Chan.
În aceeaşi fază a competiţiei de dublu a ajuns şi Irina Begu, care, alături de Podorska, a trecut uşor, 6-3, 6-1, de perechea Burel/Paquet. În sferturi, cele două vor întâlni câştigătoarea duelului Fichman/Olmos - Martic/Rogers.
Orice lovitură de la Roland Garros de pe Eurosport vă este oferită de Unibet.
Irina Begu - Ana Bogdan, duel 100% românesc pentru un loc în semifinale la Parma
28/09/2022 LA 19:52
Irina Begu, calificată în turul 2 la Parma după duelul cu Tomova! Adversara româncei s-a retras
27/09/2022 LA 13:40