De departe cel mai dramatic meci din competiţia de dublu de la Roland Garros 2021 a avut loc în această seară, în faza optimilor. Hsieh şi Mertens, favoritele unu, ştiau că vor avea o misiune dificilă în faţa perechii Mattek-Sands/Swiatek, dar puţini puteau anticipa un asemenea deznodământ. Confruntarea a durat 3 ore şi 13 minute şi a fost marcată de dramatism extrem.

Revenire incredibilă la Roland Garros pentru perechea Mattek-Sands/Swiatek

După un prim set de peste o oră, capii de serie numărul unu au trecut în avantaj, scor 7-5. Swiatek şi colega sa au arătat că nu vor renunţa uşor şi au revenit în meci, dar startul decisivului le-a adus repede la 1-5 şi partida părea încheiată. Doar că din acel moment Sands şi Swiatek au câştigat toate gameurile, salvând pe parcurs nu mai puţin de 7 mingi de meci.
Schimbări în clasamentul WTA: o nouă coborâre pentru Simona Halep! Câte poziții a urcat Buzărnescu
IERI LA 08:22

Roland-Garros: Rezumatul partidei Mattek-Sands/Swiatek - Hsieh/Mertens

În sferturile de finală, Mattek-Sands şi Swiatek vor întâlni învingătoarea confruntării Jurak/Klepac - Chan/Chan.
În aceeaşi fază a competiţiei de dublu a ajuns şi Irina Begu, care, alături de Podorska, a trecut uşor, 6-3, 6-1, de perechea Burel/Paquet. În sferturi, cele două vor întâlni câştigătoarea duelului Fichman/Olmos - Martic/Rogers.
Orice lovitură de la Roland Garros de pe Eurosport vă este oferită de Unibet.
US Open
Irina Begu, OUT în primul tur la US Open 2021. Românca, învinsă de Andrea Petkovic în 2 seturi
30/08/2021 LA 20:57