Mărturia campioanei de junioare de la Roland Garros: "Mi-am văzut cei mai buni prieteni acum 2 ani"
  • Zidansek - Cîrstea 7-6, 6-1
  • Azarenka - Pavlyuchenkova 7-5, 3-6, 2-6
  • Vondrousova - Badosa 4-6, 6-3, 2-6
  • Serena Williams - Rybakina 3-6, 5-7
UPDATE / Zverev, calificare en-fanfare în sferturile Roland Garros, acolo unde îl va întâlni pe Davidovich-Fokina.
UPDATE / Zverev e la un set distanşă de calificarea în sferturi.
UPDATE / Alexander Zverev şi-a adjudecat primul set al confruntării cu Nishikori.

Davidovich-Fokina, în sferturi la Roland Garros

UPDATE / Davidovich-Fokina e în sferturi la Roland Garros, după 6-4, 6-4, 4-6, 6-4 cu Delbonis. Va juca pentru un loc în semifinale cu învingătorul din disputa Zverev - Nishikori.
UPDATE / Delbonis reuşeşte să câştige setul trei şi speră încă la sferturi.
UPDATE / Davidovich-Fokina e la un set distanță de sferturile Roland Garros.

Serena Williams, eliminată de la Roland Garros

UPDATE / Elena Rybakina o învinge pe Serena Williams, scor 6-3, 7-5 și e în sferturile de la Roland Garros.
UPDATE / Davidovich Fokina și Rybakina au cucerit primele seturi în disputele cu Delbonis, respectiv Serena Williams.
UPDATE / Medvedev se impune și el tot în minimum de seturi și îl așteaptă pe Tsitsipas în sferturi!
UPDATE / Stefanos Tsitsipas s-a impus în cele din urmă în trei seturi și s-a calificat în sferturile de finală de la Roland Garros acolo unde îl va întâlni cel mai probabil pe Daniil Medvedev.
UPDATE / Medvedev continuă turul de forță și câștigă setul al doilea la fel de clar, 6-1.
UPDATE / Daniil Medvedev, favoritul numărul 2, și-a adjudecat și el fără emoții primul set în fața lui Cristian Garin, 6-2.
UPDATE / Așa cum era de așteptat, Tsitsipas a continuat dominarea clară și în al doilea set, pe care l-a câștigat cu 6-2. Victoria grecului pare doar o chestiune de timp.
UPDATE / Stefanos Tsitsipas s-a impus fără probleme în primul set cu Carreno-Busta câștigând cu 6-3 prima parte a partidei.
UPDATE / Stefanos Tsitsipas, favoritul numărul 5, joacă în aceste momente pe Philippe Chatrier împotriva lui Carreno Busta, în direct pe Eurosport 1.
UPDATE / Știm și a treia sfertfinalistă de pe tabloul feminin de la Roland Garros! Paula Badosa, cea care a eliminat-o în runda anterioară pe Ana Bogdan după un meci superb, s-a calificat și ea mai departe după ce a învins-o pe Marketa Vondorusova cu 4-6, 6-3, 6-2.
UPDATE / Anastasia Pavlyuchenkova a avansat și ea în sferturile de finală după ce a trecut de Victoria Azarenka în trei seturi: 5-7, 6-3, 6-2.
UPDATE / În primul meci al zilei pe arena Suzanne-Lenglen, Sorana Cîrstea a pierdut în fața slovenei Tamara Zidansek. După un prim set extrem de echilibrat, cu o minge de set ratată de româncă, câștigat de Zidansek la tiebreak, slovena și-a adjudecat al doilea set fără probleme, 6-1.
UPDATE / La proba de dublu, Irina Begu și Nadia Podoroska s-au calificat în sferturile de finală ale competiției. Ele le-au eliminat astăzi pe Clara Buel și Chole Paquet cu scorul de 6-3, 6-1.
Orice lovitură de la Roland Garros de pe Eurosport vă este oferită de Unibet.
Roland Garros 2021: Top 5 cele mai amuzante momente petrecute la Paris la ediția din acest an
15/06/2021 LA 09:39