Ocupantă a locului 54 WTA, Sorana Cîrstea s-a calificat în turul al treilea la Roland Garros după ce a învins-o pe Martina Trevisan, din Italia, cu scorul de 6-4, 3-6, 6-4, la capătul unui meci care a durat o oră și 38 de minute de joc. În continuare, Sorana se va duela pentru un loc în optimile de finală cu Daria Kasatkina.
Rusoaica de pe locul 37 WTA a învins-o în turul doi pe favorita numărul 10 a competiției, elvețianca Belinda Bencic. Sorana Cîrstea are acum ocazia să continue cursa de atingere a celui mai bun rezultat al ei la Roland Garros, sferturile de finală în 2009.

Roland Garros 2021 | Sorana Cîrstea e în turul 3 la Paris, după victoria cu Trevisan

Upper Austria Ladies Linz
Sorana Cîrstea a explicat de ce s-a retras de la Linz: "Medicii m-au sfătuit să nu intru pe teren"
08/11/2021 LA 17:41
Ana Bogdan e deja în turul al treilea la Roland Garros. Sportiva din Sinaia a acces în această fază în urma retragerii din concurs a niponei Naomi Osaka. Ana va juca în turul al treilea cu învingătoarea din meciul Paula Badosa (favorita numărul 33) și Danka Kovinic, ocupantă a locului 62 WTA.
Fiecare turneu ATP Masters 1000 și toate cele patru turnee de Mare Șlem sunt în direct, la cerere și fără reclame pe Eurosport Player.
Dintre românce, în concurs o mai avem și pe Mihaela Buzărnescu. Ea va juca azi împotriva americancei Serena Williams, care a învins-o în primul tur pe Irina Begu în două seturi foarte disputate.
Orice lovitură de la Roland Garros de pe Eurosport vă este oferită de Unibet.
Simona Halep și-a aflat adversara din turul 2 de la Linz. Dă peste "coșmarul" de la Indian Wells
08/11/2021 LA 07:35
Simona Halep şi-a aflat traseul de la Linz: Sorana Cîrstea, posibilă adversară în semifinale
06/11/2021 LA 16:24