Mihaela Buzărnescu a câștigat doar 3 game-uri în primul tur la Roland Garros! Înfrângere dură cu Brengle

Bianca Dumitru

Publicat 24/05/2022 la 20:43 GMT+3

Mihaela Buzărnescu a fost eliminată în primul tur la Roland Garros, după ce a fost învinsă rapid de Madison Brengle, în două seturi.

Mihaela Buzarnescu | Tennis | ESP Player Feature

După Gabriela Ruse, Ana Bogdan și Irina Bara, și Mihaela Buzărnescu a fost învinsă în primul tur la Roland Garros. Românca de pe locul 120 WTA a cedat în două seturi în fața lui Madison Brengle, scor 6-1, 6-2, la capătul unui meci care a durat o oră și 15 minute.
Buzărnescu nu a reușit să câștige decât 3 game-uri în fața sportivei de pe locul 57 WTA și a ratat accederea în turul 2.
După calificarea în următoarea fază a turneului de Grand Slam de la Paris, Brengle o va înfrunta pe câștigătoarea din duelul Chloe Paquet - Aryna Sabalenka.
Grand Slam-ul de la Roland Garros, al doilea al sezonului, este programat între 22 mai - 5 iunie și va putea fi urmărit în direct pe Eurosport și Eurosport Player.