Sârbul a jucat în primul tur de la Roland Garros cu americanul Tennys Sandgren.

Novak Djokovic, spre al 19-lea Grand Slam

Djokovic se află pe urmele rivalilor Federer și Nadal, care au câte 20 de turnee de Grand Slam câștigate și speră să reușească să ajungă la 19, la finalul turneului de la Paris.
Roland-Garros
Mărturia campioanei de junioare de la Roland Garros: "Mi-am văzut cei mai buni prieteni acum 2 ani"
18/06/2021 LA 13:29
În primul tur de la Roland Garros, sârbul l-a întâlnit pe Tennys Sandgren, locul 66 ATP. Cei doi s-au mai întâlnit de 3 ori până acum, în afară de această partidă și Djokovic a câștigat de fiecare dată.

Novak Djokovic, victorie cu Sandgren

Novak Djokovic nu a vrut să irosească prea mult timp pe teren în primul tur de la Roland Garros și l-a învins clar pe american, în doar 3 seturi, scor 6-2, 6-4, 6-2.
Primul set a fost adjudecat de Djokovic în doar 31 de minute. Cel de-al doilea set a fost ceva mai echilibrat, dar Sandgren nu a reușit să țină pasul cu sârbul, care și-a trecut în cont al doilea set cu 6-4.
Setul 3 a fost unul fără nicio emoție pentru Djokovic, care a câștigat clar cu 6-2 și merge în turul 2, unde va juca cu uruguayanul Pablo Cuevas, locul 92 ATP.
Orice lovitura de la Roland Garros de pe Eurosport vă este oferită de Unibet.
Roland Garros 2021: Top 5 cele mai amuzante momente petrecute la Paris la ediția din acest an
15/06/2021 LA 09:39