A fost cea de-a șasea întâlnire dintre cei doi tenismeni. În precedentele 5 partide, Isner avea 2 victorii, iar Tsitsipas 3.

Tsitsipas merge în optimi la Roland Garros

Favoritul meciului a pierdut primul set în fața lui Isner, scor 5-7, în 40 de minute.
Roland-Garros
Mărturia campioanei de junioare de la Roland Garros: "Mi-am văzut cei mai buni prieteni acum 2 ani"
18/06/2021 LA 13:29
În setul 2, Tsitsipas a început mult mai hotărât și a reușit să se impună cu 6-3.
Setul 3 a fost cel mai echilibrat, cei doi tenismeni mergând cap la cap, fără ca vreunul să piardă vreun game pe propriul serviciu. În tie-break, Tsitsipas s-a impus cu 7-3.
În setul 4, grecul nu i-a mai lăsat nicio speranță lui Isner și a câștigat clar cu 6-1, mergând astfel mai departe în optimi, în turneul de la Paris.
În turul următor, Tsitsipas va juca cu spaniolul Pablo Carreno-Busta, locul 12 ATP și va avea o misiune mult mai grea decât în turul 3.
Orice lovitură de la Roland Garros de pe Eurosport vă este oferită de Unibet.
Roland Garros 2021: Top 5 cele mai amuzante momente petrecute la Paris la ediția din acest an
15/06/2021 LA 09:39