Începe în curând prima partidă de simplu a zilei la Shenzhen: Sofia Kenin - Elina Svitolina!

Actualizat 01/11/2019 la 16:54 GMT+2

Meci câștigat de Pliskova în ciuda revenirii spectaculoase a lui Halep!
1-1, 5-4
Break Halep! Simona revine din nou, este 5-4 pentru Pliskova.
16:46
Două minge de break pentru Halep!
1-1, 5-3
Halep câștigă la zero game-ul! Este 5-3 pentru Pliskova, care va servi pentru meci!
1-1, 5-2
Game Pliskova! Cehoaica controlează meciul și conduce cu 5-2 în decisiv - este la un game de calificarea în semifinale.
1-1, 4-2
Break la zero Pliskova! Halep este condusă cu 4-2 în decisiv.
16:37
„Nu poți să câștigi acest meci dacă vei juca cum ai făcut-o în ultimele 15 minute. Dacă faci ceea ce trebuie, poți câștiga acest meci”, i-a transmis Cahill lui Halep.
1-1, 3-2
Game Pliskova! Cehoaica își câștigă serviciul și preia conducerea în setul decisiv - al treilea game consecutiv câștigat de jucătoarea de pe locul doi mondial.
1-1, 2-2
Break la zero pentru Pliskova! Cehoaica a egalat după o minge trimisă cu mult afară de Halep.
1-1, 1-2
Game Pliskova! Jucătoarea din Cehia își face serviciul după un game dificil.
1-1, 0-2
Game Halep! Simona face 2-0 în setul decisiv după un game plin de schimburi lungi.
1-1, 0-1
Break Halep! Jucătoarea naostră începe cum nu se putea mai bine al treilea set.
16:08
Darren Cahill i-a recomandat lui Halep să evite smash-urile și a încurajat-o pentru setul decisiv: ”Sunt foarte încrezător în tine, ai jucat foarte bine în acest set, sunt mândru de tine, continuă tot așa, poți să o învingi”
6-0, 2-6
Set Simona! Halep termină cu un as setul al doilea și o egalează pe Pliskova! Urmează setul decisiv.
6-0, 2-5
Un nou break pentru Halep! Jucătoarea noastră este aproape să ducă partida în setul decisiv după o lovitură spectaculoasă!
6-0, 2-4
Pe fondul scandărilor românilor din tribune, Halep câștigă game-ul și face 4-2 în al doilea set.
6-0, 2-3
Marele avantaj în acest meci al lui Pliskova este reprezentat de calitatea primului serviciu. Jucătoarea clasată pe locul doi mondial are un procentaj de 74% la primul serviciu față de doar 59% al lui Halep.
6-0, 2-3
Break Halep! Simona reușește să profite de a doua minge de break și revine la conducere în setul al doilea!
6-0, 2-2
Break la zero reușit de Pliskova! Cehoaica restabilește egalitatea.
6-0, 1-2
Pliskova, care are doar două puncte pierdute, din 15 jucate pe primul serviciu, își câștigă game-ul pe serviciu și face 2-1.