Karen Kachanov, medaliat cu argint la Jocurile Olimpice de la Tokyo, a fost învins în primul tur la US Open 2021 de către sud-africanul Lloyd Harris după un meci maraton de cinci seturi. Sud-africanul a revenit spectauclos de la 1-2 la seturi și s-a calificat în turul al doilea la ultimul turneu major al anului 2021.
Lloyd Harris s-a impus în fața adversarului său rus, favorit numărul 25 pe tabloul masculin, după trei ore și 10 minute de joc, cu scorul de 6-4, 1-6, 4-6, 6-3, 6-2. Acum, sud-africanul de pe locul 46 ATP se va duela pentru un loc în turul al treilea cu americanul Ernesto Escobedo.
US Open
Lloyd Harris l-a eliminat pe Reilly Opelka și a ajuns în premieră în sferturi la US Open
06/09/2021 LA 20:40

Karen Khachanov, OUT în primul tur la US Open 2021

După ce a câștigat primul set la 4 în fața lui Karen Khachanov, Lloyd Harris s-a văzut apoi condus cu 2-1 la seturi. Nimeni nu mai credea că poate reveni în meci la cum mergea jocul lui Khachanov, dar lucrurile s-au schimbat brusc, iar ultimele două seturi au fost câștigate cu lejeritate de sud-african.
  • Cuevas - Escobedo 1-6, 3-6, 1-6
Orice lovitură de la US Open de pe Eurosport vă este oferită de Unibet.
US Open
Denis Shapovalov, OUT în turul 3 la US Open 2021! Canadianul, învins în 3 seturi de Lloyd Harris
05/09/2021 LA 01:43
Citi Open
Rafael Nadal nu-și găsește ritmul! Ibericul a fost eliminat surprinzător în turul 3 la Washington
06/08/2021 LA 06:48