#ReveniriDeLegendă Lloyd Harris produce surpriza în primul tur la US Open 2021! Sud-africanul l-a eliminat pe Khachanov

Publicat 31/08/2021 la 21:39 GMT+3

Karen Khachanov a fost eliminat încă din primul tur la US Open 2021. Rusul a cedat în fața sud-africanului Lloyd Harris în cinci seturi.

Lloyd George Harris defeated Rafael Nadal

Karen Kachanov, medaliat cu argint la Jocurile Olimpice de la Tokyo, a fost învins în primul tur la US Open 2021 de către sud-africanul Lloyd Harris după un meci maraton de cinci seturi. Sud-africanul a revenit spectauclos de la 1-2 la seturi și s-a calificat în turul al doilea la ultimul turneu major al anului 2021.
Lloyd Harris s-a impus în fața adversarului său rus, favorit numărul 25 pe tabloul masculin, după trei ore și 10 minute de joc, cu scorul de 6-4, 1-6, 4-6, 6-3, 6-2. Acum, sud-africanul de pe locul 46 ATP se va duela pentru un loc în turul al treilea cu americanul Ernesto Escobedo.

Karen Khachanov, OUT în primul tur la US Open 2021

După ce a câștigat primul set la 4 în fața lui Karen Khachanov, Lloyd Harris s-a văzut apoi condus cu 2-1 la seturi. Nimeni nu mai credea că poate reveni în meci la cum mergea jocul lui Khachanov, dar lucrurile s-au schimbat brusc, iar ultimele două seturi au fost câștigate cu lejeritate de sud-african.