#FAVORIȚII Emma Răducanu, nevoită să abandoneze în setul 2! Tomljanovic merge în sferturi la Wimbledon 2021

Andrei Bobeica

Actualizat 06/07/2021 la 00:47 GMT+3

Emma Răducanu este marea revelație de la Wimbledon 2021 și s-a întâlnit în optimi cu australianca Ajla Tomljanovic, locul 75 WTA.

Emma Raducanu of Great Britain receives medical treatment in her Ladies' Singles Fourth Round match against Ajla Tomljanovic of Australia during Day Seven of The Championships - Wimbledon 2021

Emma Răducanu venea în optimi după ce a reușit să o elimine pe Sorana Cîrstea, în timp ce Tomljanovic trecute de Ostapenko.
Primul set dintre Răducanu și Tomljanovic a mers cap la cap până la 5-4 atunci când australianca a reușit primul break al meciului și și-a adjudecat primul set, scor 6-4.

Probleme de sănătate pentru Emma Răducanu

În setul 2, Emma Răducanu a fost nevoită să se retragă, moment în care era condusă cu 0-3.
Emma Răducanu a acuzat probleme de sănătate și a abandonat partida. Jucătoarea din Marea Britanie a întâmpinat dificultăți de respirație și nu a mai revenit de la vestiare pentru a-o strânge mâna adversarei.
Ajla Tomljanovic merge în sferturi și va juca cu favorita numărul 1, Ash Barty.
Orice lovitură de la Wimbledon de pe Eurosport vă este oferită de Unibet.