Andy Murray, triplu campion de Grand Slam, a câștigat în cinci seturi în fața lui Oscar Otte, în turul 2, scor 3-6, 6-4, 6-4, 4-6, 2-6 la capătul unui meci care a durat trei ore și 52 de minute.
Deși a preluat conducerea după primul set, Murray le-a cedat pe următoarele două, iar în cel de-al patrulea a fost a fost aproape de a fi egalat la 5. Otte a pierdut, însă, setul care i-ar fi adus victoria, iar în decisiv a cedat fără drept de apel, britanicul câștigând 3 game-uri consecutive.
Campion la Wimbledon în 2013 și 2016, Murray trecuse în primul tur de Nikoloz Basilashvili, pe care l-a învins cu 6-4, 6-3, 5-7, 6-3, la capătul unui meci care a durat trei ore și 15 minute de joc.
Darren Cahill, cap de listă pentru a fi noul antrenor al Emmei Răducanu
IERI LA 12:12
Fostul lider mondial care și-a anunțat prezența la Jocurile Olimpice de la Tokyo, unde merge să-și apere medalia de aur cucerită la ultimele două ediții ale competiției, se va duela în turul 3 la Wimbledon 2021 cu Denis Shapovalov, care s-a calificat în turul 3 după ce adversarul său din turul 2, Pablo Andujar-Alba, s-a retras.
Orice lovitură de la Wimbledon de pe Eurosport vă este oferită de Unibet.
Moselle Open
Andy Murray e în sferturi la Metz, după o evoluție solidă în fața lui Pospisil! Rezumatul partidei
23/09/2021 LA 08:16
Murray: "Nu o să îi dau vreodată un sfat Emmei Răducanu". În ce condiție renunță la "convingerea" sa
21/09/2021 LA 07:30