Astăzi, Eric Bicfalvi a reușit cel de-al cincilea său gol pentru Ural în actualul sezon al campionatului Rusiei. Fotbalistul de 34 de ani a înscris în remiza cu TSKA Moscova, scor 2-2. Românul și-a dus echipa în avantaj, în minutul 55, după o execuție frumoasă din interiorul careului.
Din păcate pentru Bicfalvi, în prelungirile meciului, Ural a încasat al doilea gol și a ratat victoria, aflându-se în continuare pe loc retrogradabil în clasament, cu 21 de puncte obținute după 23 de meciuri.
Russian Premier League
Bicfalvi, pe val în Rusia! A reușit o dublă și și-a scos echipa din zona periculoasă a clasamentului
15/05/2022 LA 13:52
Pentru românul cotat de site-ul transfermarkt.com la 1 milion de euro, acesta a fost al cincilea gol reușit în acest sezon, în care a dat și două pase decisive în tricoul rușilor pentru care evoluează din 2017.

În ceea ce îi privește pe alți stranieri, Valentin Mihăilă a fost doar rezervă în meciul dintre Atalanta și Napoli. Echipa românului a fost învinsă cu scorul de 1-3 și a ratat șansa de a urca în clasament, fiind acum pe locul 7 în Serie A, cu 51 de puncte.
Nici Răzvan Marin nu a evoluat astăzi în meciul dintre Udinese și Cagliari, încheiat cu scorul de 5-1. Românul nici măcar nu a făcut parte din lot, fiind accidentat, iar echipa sa a ajuns la 4 înfrângeri consecutive, fiind pe locul 17 în clasamentul din campionatul Italiei.
Nici Alexandru Mitriță nu s-a aflat în lotul lui Răzvan Lucescu pentru meciul dintre Panathinaikos și PAOK, din a 29-a etapă a campionatului Greciei.
Edi Iordănescu a anunțat numele stranierilor convocați pentru Liga Națiunilor! Lista preliminară
13/05/2022 LA 11:40
Eric Bicfalvi, dublă în victoria lui Ural cu Dinamo Moscova! Ce au reușit ceilalți stranieri
30/04/2022 LA 13:57