Înaintea meciului

În direct
Eintracht Frankfurt - Borussia Mönchengladbach
Bundesliga - 16 mai 2020

Bundesliga - Urmărești meciul de Fotbal ​​dintre Eintracht Frankfurt și Borussia Mönchengladbach în direct pe Eurosport. Meciul începe la 19:30 pe 16 mai 2020. Acoperirea noastră live îți permite să vezi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Adi Hütter și Marco Rose? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Eintracht Frankfurt și Borussia Mönchengladbach. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Eintracht Frankfurt și Borussia Mönchengladbach. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge
81

GOL FRANKFURT! Andre Silva marchează pentru gazde.

72

GOOOOL GLADBACH! Soartea meciului a fost, cel mai probabil, hotărâtă. Bensebaini marchează din penalty și face 3-0. Frankfurt nu are deloc o zi bună.

68

Meciul este în continuare controlat fără probleme de Gladbach. S-a dovedit a fi cu siguranță un meci mult mai dezechilibrat decât ne-am fi așteptat. Nu le-a priit deloc pauza celor de la Frankfurt.

20:21
20

Curg ocaziile pentru oaspeți iar Gladbach pare să mărșăluiască fără probleme spre o victorie categorică. Frankfurt trebuie să se trezească sau vor fi probleme mari.

19:45

Marcus Thuram în acest sezon: 8 assist-uri, 7 goluri!

19:42
8

GOOOOL GLADBACH! Dominația totală a oaspeților continuă! Marcus Thuram face 2-0.

7

Alassane Plea a fost implicat în trei goluri în ultimele patru meciuri!

1

GOOOOL GLADBACH! Oaspeții deschid scorul în secunda 42 cu un culț la colțul lung!

1

Fluier de start așadar! În tur, partida s-a încheiat 4-2 pentru Gladbach.

18:35

Frankfurt, semifinalista din Europa League de anul trecut, se afla într-o formă slabă înainte de orpreai campionatului dar cu toate acestea echipa a avut o prestație decentă dacă luăm în calcul că i-a pierdut pe cei mai importanți jucători: Sebastian Haller (West Ham), Luka Jovic (Real Madrid) și Ante Rebic (Milan). Gladbach a petrecut o bună perioadă chiar pe primul loc și am putea spune că se află în continuare în cursa pentru titlu. Marcus Thuram a avut un impact masiv pe partea ofensivă în primul său sezon în Bundesliga.