Înaintea meciului

În direct
Werder Bremen - Bayer Leverkusen
Bundesliga - 18 mai 2020

Bundesliga - Urmărești meciul de Fotbal ​​dintre Werder Bremen și Bayer Leverkusen în direct pe Eurosport. Meciul începe la 21:30 pe 18 mai 2020. Acoperirea noastră live îți permite să vezi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Florian Kohfeldt și Peter Bosz? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Werder Bremen și Bayer Leverkusen. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Werder Bremen și Bayer Leverkusen. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge

Fluier final! Bayer Leverkusen se impune categoric pe terenul lui Werder Bremen, scor 4-1, și se menține pe locul 5 în Bundesliga, la un singur punct în spatele pozițiilor de Champions League.

De cealaltă parte, Werder rămâne pe penultimul loc în clasament, la 9 puncte distanță de salvarea de la retrogradare.

78'

GOOOOL Bayer Leverkusen! Demirbay scapă singur cu portarul lui Werder și trimite mingea peste acesta, cu o scăriță elegantă.

61'

GOOOOL Bayer Leverkusen! Weiser marchează primul său gol din actualul sezon de Bundesliga. Fundașul oaspeților a reluat tot cu capul centrarea lui Diaby, fără speranțe pentru portarul lui Werder.

Pauză | Werder Bremen - Bayer Leverkusen 1-2, după 45 de minute.

34'

GOOOOL Bayer Leverkusen! Kai Havertz reușește dubla, tot cu o lovitură de cap, și o readuce pe Leverkusen în avantaj.

30'

GOOOOL Werder Bremen! Gazdele restabilesc egalitatea la numai 2 minute de la golul lui Havertz. Gebre Selassie trimite pe lângă portar din câțiva metri, după o centrare expediată de Bittencourt.

28'
Bayer Leverkusen

GOOOOL Bayer Leverkusen! Kai Havertz deschide scorul cu o lovitură de cap, după centrarea perfectă trimisă de Diaby.