Șoc pe Allianz Arena: Hoffenheim a obținut prima victorie din istorie la Bayern acasă

Vlad Dumitrescu

Actualizat 07/10/2019 la 15:06 GMT+3

Bayern – Hoffenheim 1-2 | Șocul etapei din Bundesliga a venit la Munchen, unde Hoffenheim a profitat de o relaxare în defensiva bavareză și a obținut prima victorie din istorie pe Allianz Arena.

Bundesliga: Bayern lässt gegen Hoffenheim Punkte liegen

Credit imagine: SID

Sargis Adamyan a înscris primele sale goluri în Bundesliga chiar în fața campioanei Bayern pe Allianz Arena și a adus prima victorie la Munchen din istoria lui Hoffenheim.
Atacantul armenian de 26 de ani a deschis scorul în minutul 54 iar 20 de minute mai târziu Lewandowski a ajuns la o centrare pusă parcă cu mâna de Muller și totul părea să intre pe făgaș normal pentru bavarezi.
A fost doar o iluzie însă pentru că Adamyan a revenit doar șase minute mai târziu și a înscris golul victoriei pentru Hoffenheim. Bayern a rămas pe primul loc în Bundesliga la egalitate de puncte cu Freiburg, Borussia Dortmund, RB Leipzig și Bayer Leverkusen.