După ce i-a administrat un 3-0 se Barcelonei în Champions League, Bayern Munchen nu a redus în niciun moment motoarele în timpul partidei cu Bochum, din etapa a 5-a din Bundesliga.
La pauză a fost 4-0, grație reușitelor lui Sane (min.17), Kimmich (min.27), Gnabry (min.32) și Lampropoulos (autogol - min.43).
Bundesliga
Cristiano Ronaldo s-a lovit de primul refuz după despărțirea de United! Clubul care i-a închis ușa
29/11/2022 LA 13:32

Lewandowski bate record după record

Bavarezii nu s-au relaxat nici după pauză, iar Lewandowski a făcut 5-0 în minutul 61 și a ajuns astfel la al 19-lea meci consecutiv cu gol marcat pentru Bayern și la al 13-lea la rând pe teren propriu în Bundesliga, record absolut pentru fotbalul german.
Recitalul bavarezilor a continuat, iar Kimmich a făcut dubla în minutul 65, iar Choupo-Moting a stabilit scorul final în minutul 79.
În urma acestei victorii, Bayern a devenit lider în Bundesliga. Totuși, formația lui Nagelsmann ar putea fi detronată mâine, dacă Wolfsburg, care are victorii pe linie în acest start de sezon, va câștiga pe teren prorpiu cu Eintracht Frankfurt. În ruda următoare, Bayern va juca pe terenul celor de la Greuther Furth, ocupanta ultimei poziții în clasament.
Japonezii care l-au învins pe Neuer joacă în Bundesliga! "Samuraii" au doar 6 victorii la Mondial
23/11/2022 LA 16:00
Bundesliga
Bayern se distanțează în fruntea clasamentului din Bundesliga! 8 meciuri fără eșec pentru bavarezi
12/11/2022 LA 19:27