După ce i-a administrat un 3-0 se Barcelonei în Champions League, Bayern Munchen nu a redus în niciun moment motoarele în timpul partidei cu Bochum, din etapa a 5-a din Bundesliga.
La pauză a fost 4-0, grație reușitelor lui Sane (min.17), Kimmich (min.27), Gnabry (min.32) și Lampropoulos (autogol - min.43).
Bundesliga
Jucătorii lui Bayern se autoflagelează după dezastrul cu Gladbach: "Am fost demolați"
ACUM 7 MINUTE

Lewandowski bate record după record

Bavarezii nu s-au relaxat nici după pauză, iar Lewandowski a făcut 5-0 în minutul 61 și a ajuns astfel la al 19-lea meci consecutiv cu gol marcat pentru Bayern și la al 13-lea la rând pe teren propriu în Bundesliga, record absolut pentru fotbalul german.
Recitalul bavarezilor a continuat, iar Kimmich a făcut dubla în minutul 65, iar Choupo-Moting a stabilit scorul final în minutul 79.
În urma acestei victorii, Bayern a devenit lider în Bundesliga. Totuși, formația lui Nagelsmann ar putea fi detronată mâine, dacă Wolfsburg, care are victorii pe linie în acest start de sezon, va câștiga pe teren prorpiu cu Eintracht Frankfurt. În ruda următoare, Bayern va juca pe terenul celor de la Greuther Furth, ocupanta ultimei poziții în clasament.
Bundesliga
Prima reacție din tabăra lui Bayern, după cel mai dur eșec din ultimii 43 de ani: "Sunt șocat"
ACUM 7 ORE
DFB-Pokal
Bayern, zdrobită de Monchengladbach în Cupa Germaniei! Neuer a încasat 5 goluri în mai puțin de 60'