Înaintea meciului

În direct
Valencia CF - Atalanta
Champions League - 10 martie 2020

UEFA Champions League - Urmărești meciul de Fotbal ​​dintre Valencia CF și Atalanta în direct pe Eurosport. Meciul începe la 22:00 pe 10 martie 2020. Acoperirea noastră live îți permite să vezi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Albert Celades și Gian Piero Gasperini? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Valencia CF și Atalanta. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Valencia CF și Atalanta. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge
90

Final de meci! Atalanta se califică în sferturile UEFA Champions League cu 8-4 la general cu Valencia! Ilicic a devenit al 14-lea jucător din istoria competiției care înscrie de 4 ori într-un meci

• Josip Ilicic
    GoalJosip IlicicAtalantaGol Atalanta! Ce seară pentru Ilicic! Jucătorul sloven a reușit al 4-lea său gol din acest meci cu un nou șut cu stângul
    Dans ce match*Goals4On target4Blocked Shots2Fouls against4
82

GoalJosip IlicicAtalantaGol Atalanta! Ilicic înscrie din nou cu un șut cu stângul din afara careului
    Dans ce match*Goals3On target3Blocked Shots2Fouls against4
71

Gol Atalanta! Ilicic înscrie din nou cu un șut cu stângul din afara careului

• Ferrán Torres
    GoalFerrán TorresValencia CFGol Valencia! Ferran Torres înscrie cu un lob din afara careului la o ieșire hazardată a portarului Atalantei
    Dans ce match*Goals1*Assists1On target2Fouls against1
67

• Kevin Gameiro
    GoalKevin GameiroValencia CFGol Valencia! Gameiro reușește dubla cu o lovitură de cap
    Dans ce match*Goals2On target2*Fouls1Wide1
51

Gol Valencia! Gameiro reușește dubla cu o lovitură de cap

22:59

Diakhaby este primul jucător din ultimii 15 ani care provoacă 2 penalty-uri într-un meci eliminatoriu din UEFA Champions League

Goal by penaltyJosip IlicicAtalantaGol Atalanta! Diakhaby face un henț stupid în careu, Hațegan vede reluarea pe ecranul VAR și acordă penalty. Ilicic transformă fără emoții
    Dans ce match*Goals2On target2Blocked Shots1Fouls against1
43

GoalKevin GameiroValencia CFGol Valencia! Gameiro egalează pentru Valencia după un șut din careu
    Dans ce match*Goals1On target1
21

Gol Valencia! Gameiro egalează pentru Valencia după un șut din careu

Goal by penaltyJosip IlicicAtalantaGol Atalanta! Ilicic deschide scorul din penalty după ce Ovidiu Hațegan a acordat punctul cu var după o intrare imprudentă a unui jucător de la Valencia
    Dans ce match*Goals1On target1Fouls against1Penalties1
3

1

A început partida! Ovidiu Hațegan este arbitrul meciului

21:56

Fanii celor de la Valencia au așteptat echipa în afara stadionului - partida se va disputa fără spectatori