Iată echipele de start: CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Burcă, Vinicius, Camora - Bordeianu, Djokovic, Păun - Deac, Traore, Omrani Sevilla: Vaclik - Jesus Navas, Koude, Diego Carlos, Escudero - Jordan, Gudelj, Fernando - Suso, De Jong, Ocampos

90
Arlauskis salvează rezultatul cu o paradă superbă la șutul lui Rony Lopes de la marginea careului
82
Gol Sevilla! Un șut deviat ajunge norocos la De Jong, acesta pasează pentru En-Nesyri care egalează
Y. En-Nesyri
Gol
Sevilla FC
Sevilla FC
68
Arlauskis iese greșit la un corner, mingea ajunge la Ocampos care șutează spre poartă, mingea îl lovește în cot pe Djokovic care își pusese mâinile la spate! Reguillon primește cartonaș galben pentru proteste pe banca de rezerve a oaspeților.
58
CFR 1907 Cluj
GOOOOOOOL CFR CLUJ!!!!!!!!!! Deac trimite pe jos și îl învinge pe Vaclik!
C. Deac
*Penalty
C. Deac
57
Penalty pentru CFR Cluj! Henț făcut în careu de Koude, arbitrul acordă penalty cu ajutorul VAR!
54
Navas scapă în flancul drept, pasa spre Fernando nu poate fi controlată de acesta și mingea ajunge la Arlauskis
49
Lacina Traore obține o lovitură liberă de la marginea careului Sevillei. Șutul lui Deac îl lovește pe Burcă!
47
Început în forță de repriză pentru CFR; cea care obține 3 cornere în primele 3 minute!

20:57
"Ne convine acest rezultat, important e să nu luăm gol, și un 0-0 ne dă șanse pentru retur. Sper ca și în repriza a doua să menținem această organizare excelentă, nu și-au creat decât vreo 2-3 ocazii norocoase. Sper să fim mai periculoși în repriza secundă" a declarat Bogdan Mara la pauza partidei.
40
Camora șutează din prima de la marginea careului, peste poartă
33
Cea mai mare ocazie a partidei a lui De Jong - acesta deviază o minge spre poarta lui Arlauskis iar aceasta lovește transversala!
25
Deac primește mingea în careu, încearcă un șut cu dreptul din întoarcere însă trimite slab, pe lângă poartă
21
Centrare la marginea careului mic, De Jong reia cu capul pe lângă poartă
7
Prima ocazie a partidei este pentru CFR! Omrani este doborât într-un duel cu Vaclik și cere penalty, mingea sare la Vinicius al cărui șut se duce în Diego Carlos