Înaintea meciului

În direct
CFR 1907 Cluj - Sevilla FC
Europa League - 20 februarie 2020

Europa League - Urmărești meciul de Fotbal ​​dintre CFR 1907 Cluj și Sevilla FC în direct pe Eurosport. Meciul începe la 19:55 pe 20 februarie 2020. Acoperirea noastră live îți permite să vezi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Dan Petrescu și Julen Lopetegui? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între CFR 1907 Cluj și Sevilla FC. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru CFR 1907 Cluj și Sevilla FC. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

90

Arlauskis salvează rezultatul cu o paradă superbă la șutul lui Rony Lopes de la marginea careului

• Youssef En-Nesyri
    GoalYoussef En-NesyriSevilla FCGol Sevilla! Un șut deviat ajunge norocos la De Jong, acesta pasează pentru En-Nesyri care egalează
82

68

Arlauskis iese greșit la un corner, mingea ajunge la Ocampos care șutează spre poartă, mingea îl lovește în cot pe Djokovic care își pusese mâinile la spate! Reguillon primește cartonaș galben pentru proteste pe banca de rezerve a oaspeților.

• Ciprian Deac
    Goal by penaltyCiprian DeacCFR 1907 ClujGOOOOOOOL CFR CLUJ!!!!!!!!!! Deac trimite pe jos și îl învinge pe Vaclik!
58
CFR 1907 Cluj

GOOOOOOOL CFR CLUJ!!!!!!!!!! Deac trimite pe jos și îl învinge pe Vaclik!

57

Penalty pentru CFR Cluj! Henț făcut în careu de Koude, arbitrul acordă penalty cu ajutorul VAR!

54

Navas scapă în flancul drept, pasa spre Fernando nu poate fi controlată de acesta și mingea ajunge la Arlauskis

49

Lacina Traore obține o lovitură liberă de la marginea careului Sevillei. Șutul lui Deac îl lovește pe Burcă!

47

Început în forță de repriză pentru CFR; cea care obține 3 cornere în primele 3 minute!

20:58

Iată toate scorurile la pauză din Europa League:Club Brugge 1-1 Man Utd; CFR Cluj 0-0 Sevilla ;Frankfurt 2-0 Salzburg ;Copenhagen 0-1 Celtic ;Getafe 1-0 Ajax ;Ludogorets 0-0 Inter Milan ;Shakhtar 0-0 Benfica ;Sporting 2-0 Istanbul Başakşehir.

20:57

"Ne convine acest rezultat, important e să nu luăm gol, și un 0-0 ne dă șanse pentru retur. Sper ca și în repriza a doua să menținem această organizare excelentă, nu și-au creat decât vreo 2-3 ocazii norocoase. Sper să fim mai periculoși în repriza secundă" a declarat Bogdan Mara la pauza partidei.

40

Camora șutează din prima de la marginea careului, peste poartă

33

Cea mai mare ocazie a partidei a lui De Jong - acesta deviază o minge spre poarta lui Arlauskis iar aceasta lovește transversala!

25

Deac primește mingea în careu, încearcă un șut cu dreptul din întoarcere însă trimite slab, pe lângă poartă

21

Centrare la marginea careului mic, De Jong reia cu capul pe lângă poartă

7

Prima ocazie a partidei este pentru CFR! Omrani este doborât într-un duel cu Vaclik și cere penalty, mingea sare la Vinicius al cărui șut se duce în Diego Carlos

• 1st Half
19:55

A început partida!

18:47

Iată echipele de start: CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Burcă, Vinicius, Camora - Bordeianu, Djokovic, Păun - Deac, Traore, Omrani

Sevilla: Vaclik - Jesus Navas, Koude, Diego Carlos, Escudero - Jordan, Gudelj, Fernando - Suso, De Jong, Ocampos