Tottenham s-a impus fără emoții pe teren propriu cu Ludogorets, 4-0, din dubla marcată de Carlos Vinicius, Winks și Lucas. Keșeru a fost titular în acest meci. Internaționalul român a încasat un cartonaș galben încă din minutul 6, iar în minutul 68 a fost schimbat cu Tchibota.
De partea cealaltă, într-o seară de o încărcătură emoțională fără margini, Napoli a câștigat meciul cu Rijeka în memoria legendarului Diego Armando Maradona. Pentru napoletani au înscris Anastasio (autogol) și Lozano.
Europa League
Avocatul lui Kamara, șocat de ce au făcut copiii cehi la meciul cu Rangers. "O rușine!"
01/10/2021 LA 08:29
AC Milan a pierdut un singur meci în toate competițiile de la începutul lockdown-ului în martie - 0-3 acasă cu Lille. Astfel, italienii veneau hotărâți să își ia revanșa în Franșa și să redevina lideri în grupa.
Milanezii au făcut deplasarea fără Zlatan Ibrahimovic, Rafael Leao și Alexis Saelemaekers, așa că Jens Petter Hauge, cel care a marcat în weekend în campionat, a avut aprte de primul său meci ca titular.
În chiar primul minut al primei reprize, Tonali a trimis o pasă sublimă pentru Rebic iar acesta i-a pasat în careu lui Castillejo, cel care a îndeplinit o simplă formalitate pentru a deschide scorul pentru italieni.
În minutul 65 însă jocul bun al celor de la Lille s-a concretizat prin reușita lui Bamba, după ce majoriatea fundaților milanezi erau preocupați să îl marcheze pe Jonathan David, puștiul canadian care a stârnit interesul marilor cluburi din Europa.
Așadar Milan a reușit doar o remiză în Franța și rămâne pe locul doi în grupă, după patru etape, cu 7 puncte, la unul singur distanță de liderul Lille. Sparta Praga este pe trei cu șase puncte, în timp ce Celtic este ”lanterna roșie” cu un singur punct.
În grupa CFR-ului, Young Boys Berna a învins la TSKA Sofia cu 1-0. Astfel, cu patru meciuri jucate, elvețenii au adunat șapte puncte.

• Tottenham - Ludogorets 4-0
Leicester - Napoli 2-2, în meciul serii din EL. Rezultatele din Europa League și Conference League
16/09/2021 LA 21:01
Moruțan și Cicâldău, meci mare pentru Galata, în victoria cu Lazio! Mitriță, gol pentru PAOK
16/09/2021 LA 18:35