Portarul din Cupa Angliei de la Arsenal, Emiliano Martinez, a dezvăluit după victoria cu 1-0 în fața celor de la Leeds că atitudinea lui Mikel Arteta de la pauză a fost cea care a schimbat cursul jocului.
Leeds a dominat prima repriză și a ratat mai multe ocazii bune de a marca. În actul secund, Arsenal a reușit să-și impună jocul iar Nelson a marcat unicul gol al meciului. Arsenal va juca în turul următor cu Bournemouth.

"Era extrem de nervos"

Charlie Patino, cel mai bun tânăr din istoria Academiei lui Arsenal, gata de debut!
21/09/2021 LA 11:02
Emiliano Martinez a dezvăluit după partidă ce s-a întâmplat în vestiar la pauză când scorul era 0-0, însă după 45 de minute dominate de către cei de la Leeds, liderul din Championship.
Leeds câștiga fiecare duel 50/50 și reușeau să recupereze rapid mingea de fiecare dată. Presau foarte puternic și era foarte dificil să aplicăm ceea ce am pregătit la antrenamente, însă antrenor ne-a spus că dacă nu începem să câștigăm duelurile 50/50, vom pierde jocul.
Managerul ne-a spus să alergăm ca niște lupi! Era extrem de nervos, însă de asta aveam nevoie. Cred că a funcționat foarte bine, am alergat așa cum ar fi trebuit să o facem din primul minut. Nu te poți deconcentra după o victorie cu Man United și cred că asta s-a întâmplat în primele minute, nu trebuie să facem așa ceva mai ales pe propriul teren
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, din cauza refuzului Telekom de a continua parteneriatul cu noi. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Două cluburi tari au pus ochii pe Bukayo Saka! Unde e dorit și cât vrea Arsenal în schimbul lui
21/09/2021 LA 07:55
Arsenal, cel mai neașteptat transfer! Arteta a confirmat: "Suntem în discuții cu el"
16/09/2021 LA 15:20