• Benzema (P)
    11'
Înaintea meciului

Real Madrid - Alavés

Primera División - Eurosport îți oferă live scorul meciului de baschet dintre Fotbal și Real Madrid. Partida începe la 19:30 pe 5 octombrie 2021. Acoperirea noastră live îți permite să prinzi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Carlo Ancelotti și Javier Calleja? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Real Madrid și Alavés. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Real Madrid și Alavés. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge
00:57

Alte trei puncte extrem de valoroase obținute de trupa lui Zidane în lupta pentru titlu!

00:33
00:18

Dovada că Benzema nu se afla în afara jocului la faza golului lui Asensio.

00:12

GOOOOL Real Madrid! Inițial, reușita lui Asensio fusese anulată pentru offside, însă VAR-ul a intervenit pentru echipa lui Zidane.

00:09
23:55

Probleme pentru Benzema, marcatorul unicului gol marcat până acum.

23:53
23:40
23:26
23:11

Kariiiiim Benzemaaaa deschide scorul din penalty! Golul cu numărul 18 pentru francez

23:09
Real Madrid

Penalty pentru Real Madrid

23:00

A-nceput meciul dintre Real Madrid și Alaves!

22:54

Începe în curând meciul!

22:31

A mai rămas o jumătate de oră până la începutul partidei!

22:25

Alaves, de partea cealaltă, traversează o perioadă foarte slabă. Echipa antrenată de Juan Muniz are doar o singură victorie de la reluarea sezonului, 2-0 cu Sociedad, în rest echipa înregistrând eșecuri pe bandă rulantă. Formația se află pe poziția a 17-a, ultima care asigură menținerea în La Liga. Doar 3 puncte are avans Alaves față de Mallorca, care a câștiga etapa asta și are și un meci în plus. Greu de crezut că elevii lui Muniz ar putea produce surpriza, dar lupta va fi extrem de dură în ultimele 3 etape rămase.

22:24

Real Madrid mai are doar un singur punct în fruntea clasamentului, însă cu o victorie în fața modestei Alaves, trupa lui Zidane poate face încă un pas spre un nou titlu. Madrilenii vin după succesul al limită, 1-0 pe terenul celor de la Bilbao, o victorie contestată de adversari, pe motiv că VAR-ul nu le-a acordat un penalty celor de la Athletic. Realul își continuă parcursul fără cusur de la reluarea sezonului și poate bifa cel de-al 8-lea succes la rând după pandemie.