Afectată serios de accidentări, Real Madrid a trecut peste probleme și a reușit un meci excelent în fața lui Getafe. Fără jucători precum Sergio Ramos, Kroos, Hazard și Carvajal în lot, trupa lui Zidane a dominat de la un capăt la altul meciul de la Madrid.

Real Madrid - Getafe 2-0. Trupa lui Zidane, victorie fără emoții

Mohamed Salah e prea scump pentru Real Madrid, conform unui fost președinte al "galacticilor"
ACUM 21 ORE

Deși și-a creat nu mai puțin de 14 ocazii de gol în prima repriză, Real n-a reușit să deschidă scorul până la pauză. Lucrurile s-au schimbat însă în partea secundă, când defensiva oaspeților n-a mai rezistat.

Golgheterul "galacticilor", Karim Benzema, a deschis scorul în minutul 60, după o pasă oferită de Vinicus. Atacantul francez a ajuns la 11 goluri marcate în stagiunea curentă din Spania.

6 minute mai târziu, Ferland Mendy a dublat avantajul Realului, după ce a fost servit de Marcelo.

S-a încheiat 2-0 pentru Real Madrid, care a acumulat 46 de puncte, după 22 de etape. Formația lui Zidane se află la 5 puncte în spatele liderului Atletico, care are și 2 meciuri de recuperat. Podiumul din La Liga este completat de Barcelona, cu 43 de puncte și un meci în minus, față de Real.

Mbappe, cale liberă spre Real Madrid! De ce jucător al "galacticilor" depinde transferul francezului