Înaintea meciului

În direct
Leicester City - Arsenal
Premier League - 9 noiembrie 2019

Barclays Premier League - Urmărești meciul de Fotbal ​​dintre Leicester City și Arsenal în direct pe Eurosport. Meciul începe la 19:30 pe 9 noiembrie 2019. Acoperirea noastră live îți permite să vezi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Brendan Rodgers și Unai Emery? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Leicester City și Arsenal. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Leicester City și Arsenal. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge
Min 90

Final de meci pe King Power Stadium. Victorie mare pentru Leicester, dar pe deplin meritată.

Min 88
Arsenal

Bellerin îl faultează pe Vardy și vede galben.

Min 80
Arsenal

Willock e trimis în locul lui Torreira, dar nimic nu pare că îl mai poate scăpa pe Emery de o nouă înfrângere.

Min 76
Arsenal

Pepe a fost introdus la Arsenal în locul lui Holding.

Min 75
Leicester City

Maddison șutează năpraznic, după o minge așezată de Vardy. Arsenal este K.O. GOOOOOOOL pentru Leicester.

Min 73

Barnes, unul dintre cei mai buni de pe teren, e înlocuit de Praet.

Min 71

Ocazie uriașă pentru Leicester! Leno e providențial în fața lui Vardy, care șutează în forță din mijlocul careului.

Min 68

Fază superbă de atac pentru Leicester. Tielemans îl găsește perfect pe Vardy, care are de îndeplinit o simplă formalitate! GOOOOOOL pentru "vulpi".

Min 65

Maddison nu reacționează la timp la o pasă excelentă a lui Gray. Dacă ar fi avut timingul necesar, probabil scorul de pe tabelă s-ar fi modificat.

Min 60

Gray este trimis în teren în locul lui Ayoze Perez.

Min 60
Arsenal

Arsenal arată o altă față în această repriză. Nu are ocazii foarte clare, dar e mai prezentă în joc decât în primele 45 de minute.

Min 55

Evans este avertizat pentru un fault de mai devreme. Arbitrul a lăsat atunci faza să curgă în favoarea lui Arsenal.

Min 54
Arsenal

Arsenal înscrie prin Aubameyang, dar golul este anulat pe motiv de off-side.

Min 46

S-a reluat partida de pe King Power Stadium

Min 45

Pauză în Leicester - Arsenal, după o primă repriză dominată de gazde.

Min 42

Lovitură liberă periculoasă pentru gazde. Maddison execută perfect, iar mingea trece la o palmă de vinclu.

Min 33

Vardy ajunge prea târziu la întâlnirea cu mingea, la o centrare perfectă a lui Ayoze Perez. Ar fi trebuit să fie 1-0 pentru "vulpi", în condiții normale.

Min 30

Joc extrem de deschis, aproape în fiecare minut Leicester își creează câte o oportunitate bună. Acum Perez cere penalty, după o intervenție a lui Kolasinac, dar arbitrul lasă jocul să continue.

Min 26

Ocazii în cascadă la poarta lui Leno. Perez trage peste din poziție ideală, pentru ca un minut mai târziu șutul lui Barnes să fie oprit de Leno.

Min 17

Ayoze Perez trimite un șut centrare extrem de periculos, din unghi, însă Chambers respinge.

Min 14
Arsenal

Ocazie uriașă pentru Arsenal. Aubameyang pătrunde în careu, mingea ajunge la Lacazette, care, din 3 metri, trimite pe lângă.

Min 10

Soyuncu cade în careu, după o lovitură liberă de pe partea stângă. Arbitrul nu acordă penalty.