Înaintea meciului

În direct
Manchester United - Liverpool
Premier League - 20 octombrie 2019

Barclays Premier League - Urmărești meciul de Fotbal ​​dintre Manchester United și Liverpool în direct pe Eurosport. Meciul începe la 18:30 pe 20 octombrie 2019. Acoperirea noastră live îți permite să vezi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Ole Gunnar Solskjær și Jürgen Klopp? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Manchester United și Liverpool. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Manchester United și Liverpool. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge

REZULTAT FINAL | Manchester United - Liverpool 1-1. Rashford și Lallana au înscris cele două goluri din derby-ul Angliei.

90+4
Manchester United

Solskjaer pare mulțumit cu rezultatul de egalitate și face o schimbare. A intrat Williams (19 ani) în locul lui Pereira.

90+2
Liverpool

Chamberlain trece pe lângă golul victoriei! Mijlocașul intrat în minutul 59 a prins un șut pe jos, dar pe lângă poarta lui De Gea.

90'

De la margine se anunță minim cinci minute de prelungire.

88'
Liverpool

Arnold prinde un șut cu efect care trece puțin peste bara transversală! Liverpool forțează victoria pe Old Trafford!

85'
Liverpool

GOOOOOOOOL! Manchester United - Liverpool 1-1! Lallana se află la capătul centrării lui Robertson și restabilește egalitatea pe Old Trafford! Klopp știe să facă o schimbare când are nevoie.

83'

Daniel James se simte bine în derby-ul cu Liverpool. Atacantul de 21 de ani sprintează pe partea stângă și lasă în spatele doi adversari. Centrarea sa este prea puternică și nu găsește vreun coleg.

82'
Liverpool

A ieșit de pe teren și Wijnaldum. Keita are la dispoziție aproximativ zece minute să aducă ceva nou în jocul echipei lui Klopp.

80'
Liverpool

Liverpool are în continuare posesia, dar asta nu o ajută deloc. Chamberlain încearcă să dinamizeze jocul "cormoranilor", dar fazele se termină subit, fără ocazii de poartă.

76'

Un invitat de gală salută jocul din teren al lui Manchester United. Bucurie în tribune!

73'

Minutele trec, iar Liverpool nu găsește drumul spre poarta lui De Gea. Manchester United pare că are meciul în propriile mâini și numai o greșeală în apărare poate schimba scorul final.

67

Rashford încearcă să facă "dublă", dar nu este la fel de inspirat ca în prima parte. Mingea se scurge pe lângă poartă, iar Alisson plonjează doar pentru fotografi.

64'
Liverpool

Ox Chamberlain intră cu chef de șut și îl încearcă pe De Gea, care mai mult s-a uitat în această repriză. Nu prinde poarta mijlocașul lui Liverpool și îl face pe Klopp să ofteze.

59'
Liverpool

Klopp face prima schimbare a meciului: intră Oxlade-Chamberlain în locul lui Origi, care nu s-a ridicat la nivelul așteptat.

58'

75% posesie pentru Liverpool în debutul acestei reprize. Manchester United este la cutie, ca pe vremea lui Mourinho. Jucătorii lui Solskjaer așteaptă un contra-atac, în timp ce "cormoranii" așteaptă orice, gol să fie.

50'

Daniel James este oprit ca la rugby de Virgil van Dijk care a văzut roșu în fața ochilor. Atacantul lui Manchester United se ridică cu greu, dar face semne că poate continua.

48'

Liverpool n-a mai fost condusă la pauză în Premier League din ianuarie. Să vedem dacă întrerupe și recordul de 18 victorii consecutive.

46'

A început repriza a doua din derby-ul Angliei!

19:24

Cu siguranță Jurgen Klopp are discursul pregătit.

PAUZĂ! Manchester United - Liverpool 1-0, după golul lui Marcus Rashford.

44'
Liverpool

Sadio Mane înscrie, dar golul este anulat! Senegalezul a preluat mingea cu mâna, iar VAR-ul le-a stricat sărbătoarea fanilor lui Liverpool.

36'

GOOOOOOOL | Manchester United - Liverpool 1-0! Rashford deschide scorul pe Old Trafford după o centrare minunată trimisă de Daniel James. Jucătorii lui Liverpool așteaptă să-i salveze VAR-ul, dar e în zadar. "Diavolii roșii" preiau conducerea pe tabelă!

34'
Liverpool

Firmino ratează o ocazie imensă, după cursa lui Sadio Mane. Atacantul brazilian a tras slab, iar De Gea a prins fără probleme.

33'

Garry Neville îl laudă pe Van Dijk și spune că adversarii se tem încă din momentul în care îl văd pe fundașul olandez.

27'

Manchester United scoate capul din carapace și atacă cu Rashford pe banda stângă. Centrarea sa nu găsește niciun coechipier și entuziasmul se răcește repede.

26'

McTominay își încearcă și el norocul la ruleta șuturilor slabe spre poartă. Alisson prinde fără probleme și își amaintește de vremurile când juca la Liverpool, în urmă cu două luni.

19'

Rashford accelerează spre poarta "cormoranilor", dar Matip intervine excelent și îi arată cam cum se joacă la Liverpool.

13'
Liverpool

Liverpool se apropie din ce în ce mai mult de poarta lui De Gea. Wijnaldum a încercat să-l suprindă cu un șut pe jos, dar spaniolul este obișnuit cu astfel de execuții.

10'
Liverpool

Origi scapă pe contra-atac și trimite un șut complet ratat, undeva în peluză.

9'

Pereira a trimis o centrare cu efect în careu, dar Robertson a agățat fără emoții mingea. Răsuflă ușurați fanii lui Liverpool.

7'

Cele două echipe se luptă pentru posesie la mijlocul terenului, în timp ce suporterii cântă și așteaptă o ocazie de poartă.