După ce Rashford a acuzat mici probleme în urma partidei cu Atalanta, scor 3-2, un alt fotbalist de prim plan acuză o accidentare înainte de duelul cu Liverpool. Presa engleză notează că Bruno Fernandes a avut un mic disconfort muscular în timpul partidei cu Gasperini și a devenit incert pentru meciul contra echipei lui Klopp.
Stafful tehnic se teme că accidentarea s-ar putea agrava, dacă va juca din nou atât de repede la intensitate maximă, dar e de așteptat ca Solskjaer să riște și să îl folosească pe "regizorul" acțiunilor de atac din primul minut.
De la transferul de la Sporting, Bruno Fernandes a reușit 43 de goluri și 31 de pase decisive pentru United, în doar 89 de partide jucate în toate competițiile. El a fost de departe cel mai bun fotbalist al echipei lui Solskjaer în sezoanele 2019-2020 și 2020-2021.
Everton - Liverpool, meci de totul sau nimic pentru Rafa Benitez. Situaţia incredibilă în care este
ACUM 10 ORE
DE 19 ANI CĂUTA GALATASARAY "UN MORUȚAN". ROMÂNUL I-A DAT GATA PE TURCI: "CÂȚI FOTBALIȘTI POT FACE ASTA?"

Scholes se teme înainte de United - Liverpool

Paul Scholes, legenda formației din Teatrul Viselor, nu e nici pe departe fericit de deznodământul partidei cu Atalanta, gândind în perspectivă: United comite prea multe erori în defensivă și are momente în care pare că fiecare jucător evoluează pentru el. Cu o astfel de atitudine, echipa nu are vreo șansă în Premier League, astfel că seceta de trofee va continua. Sunt deja mai bine de 4 ani de când United a câștigat ultimul trofeu (Europa League, cu Mourinho), iar actuala formație nu pare să le ofere prea multe speranțe fanilor.
"Sunt entuziasmat de victorie, ca orice susținător al lui United, dar trebuie să fim realiști. Dacă ar fi avut în față o echipă mai bună, United nu ar fi avut nicio șansă să mai revină. Atalanta a avut 5 jucători de bază care au lipsit. Evident că această răsturnare de scor e ceva ce ne produce satisfacție, dar jocul nostru este îngrijorător. A lipsit unitatea în prima repriză, ce se va întâmpla dacă acest lucru persistă și în față ai o formație mult mai bună?", a spus Scholes pentru BT Sport.
Unii ar putea spune că sunt mizerabil că vorbesc așa după o victorie, dar încerc să analizez meciul în perspectiva partidei cu Liverpool, de duminică. Dacă joci la fel, o să vezi 0-4 pe tabelă și nu o să mai revii niciodată de la un astfel de scor. Cred că Jurgen Klopp și-a frecat palmele de bucurie văzând cum am arătat în primele 45 de minute | Paul Scholes, după United - Atlanta 3-2.
Partida United - Liverpool, marele derby al fotbalului englez, se dispută duminică, de la 18:30, în direct pe Eurosport 1.
LG iți aduce mai aproape transmisiunile Eurosport din sporturile de iarnă.
Cum arată cotele pentru gala FIFA Best, după ce Messi l-a învins cu scandal, pe Lewandowski