Tottenham a început excelent meciul, așa cum și-a obișnuit fanii în noul sezon. Heung-min Son n-a avut răbdare și a deschis scorul încă din primul minut de joc. Harry Kane, prietenul său din faza ofensivă, l-a servit excelent cu o pasă din propria jumătate. Sud-coreeanul a sprintat fulgerător și a finalizat cu un șut la colțul lung, după ce a fentat un adversar în careu.

Son i-a întors favorul căpitanului lui Spurs în minutul 8, când i-a pasat la marginea careului. Kane a șutat violent la colțul scurt, fără speranțe pentru Fabianski. Kane a bifat "dubla" în minutul 16, cu o reluare cu capul din careul mic. Reguilon, adus de la Real Madrid - la pachet cu Bale - a fost omul cu centrarea.

Arsenal, victima preferată a lui Jamie Vardy! Englezul a adus victoria lui Leicester pe Emirates
ACUM 11 ORE

Trupa lui Mourinho a redus motoarele după cele 3 goluri. Chiar și așa, meciul părea să se îndrepte către o victorie fără emoții pentru Spurs. Până în minutul 82, când a început coșmarul pentru Kane&Co.

Tottenham - West Ham 3-3. "Ciocănarii" au restabilit egalitatea la ultima fază a meciului

Balbuena a redus din diferență cu 8 minute înainte de final, când a reluat cu capul centrarea expediată în careul lui Lloris de Cresswell. 3 minute mai târziu, Sanchez, fundașul lui Tottenham, și-a trimis spectaculos mingea în proprie poartă, cu capul din plonjon.

Rămasă cu un avantaj de un singur gol pe tabelă, Tottenham putea să dea lovitura decisivă în primul minut de prelungiri, când Bale - introdus cu 20 de minute înainte de final - a avut o acțiune superbă. Starul galez a scăpat pe contraatac, a driblat un adversar și a șutat la poartă, însă mingea a trecut pe lângă bară, dintr-o poziție ideală.

Bale a revenit la Tottenham cu o ratare uriașă! La faza următoare, trupa lui Mourinho a fost egalată

Ocazia lui Bale s-a răzbunat la ultima fază a meciului, când Lanzini a înscris golul carierei. Argentinianul a prins un șut fabulos de la 25 de metri, expediat în vinclul porții lui Lloris, chiar la intersecția barelor.

Golul carierei pentru Lanzini, în prelungirile meciului Tottenham - West Ham 3-3

A fost primul șut expediat de Lanzini în noul sezon din Premier League. Potrivit statisticienilor, șansele sale de gol, la faza superbă din prelungirile partidei cu Spurs, erau de numai 2%.

Grație performanței din acestă seară, West Ham a devenit prima echipă din istoria Premier League care reușește să revină pe tabelă după ce a fost condusă cu 3-0 după minutul 81.

West Ham a smuls un punct uriaș pe terenul lui Tottenham, formație care în etapa precedentă a învins-o fără drept de apel pe Manchester United, scor 6-1.

După 5 etape, Spurs se află pe locul 6 în Premier League, cu 8 puncte. Două poziții mai jos se regăsește West Ham, cu un punct mai puțin decât trupa lui Mourinho.

Meciurile din Premier League de pe Eurosport vă sunt oferite de Superbet.

Southampton a produs surpriza etapei. Sfinții s-au impus în fața liderului Everton
ACUM 16 ORE
Brendan Rodgers: "Și eu aș face precum Arteta, dacă l-aș avea la echipă pe Ozil"