Înaintea meciului

În direct
Fulham - Arsenal
Premier League - 12 septembrie 2020

Barclays Premier League - Urmărești meciul de Fotbal ​​dintre Fulham și Arsenal în direct pe Eurosport. Meciul începe la 14:30 pe 12 septembrie 2020. Acoperirea noastră live îți permite să vezi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Scott Parker și Mikel Arteta? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Fulham și Arsenal. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Fulham și Arsenal. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge
57

GOOOOOOOL ARSENAL! Aubameyang pare să stabilească soarta partidei după o pasă extraordinară a lui Willian. Arsenal are parte de un debut de sezon ideal.

52

Să menționăm că acest corner de pe urma căruia a marcat Gabriel a fost executat de un alt debutant, Willian, brazilianul având și el un meci excelent. Arteta trebuie să fie fericit.

• Gabriel Dos Santos
    GoalGabriel Dos SantosArsenal
    Dans ce match*Goals1On target1*Fouls1Fouls against1

49

GOOOOOOOLL! Fulham - Arsenal 0-2. Un debut perfect pentru noul fundaș central al tunarilor, Gabriel. Acesta a marcat cu capul și a marcat la primul corner al lui Arsenal din acest meci.

26

Willian trimite în bară din lovitură liberă. Brazilianul a făcut un meci excelent până acum, pare să fie un transfer reușit făcut de Arsenal.

20

O acțiune superbă a lui Arsenal, o pasă cu călcâiul a lui Lacazette se încheie cu un șut respins al lui Elneny. Tunarii controlează ferm meciul în aceste momente.

15

Lacazette este singurul jucător care a marcat de două ori primul gol al unui sezon din Premier League.

13

Golul lui Lacazette pare să fi schimbat cu totul ecuația pentru Arsenal, formația lui Arteta pare mult mai stăpână pe situație după deschiderea scorului.

• Alexandre Lacazette
    GoalAlexandre LacazetteArsenal
    Dans ce match*Goals1On target1

8

GOOOOOL ARSENAL! Lacazette deschide scorul după un șut eșuat al lui Xhaka de care francezul a profitat. A fost prima fază semi-periculoasă a lui Arsenal.

8

Fulham continuă începutul excelent de partidă și este în continuare pe Arsenal. Tunarii par să joace temători și mereu predispuși să cedeze posesia în fața pressingului gazdelor.

3

Gabriel începe slab primul său meci în tricoul lui Arsenal. Era aproape să facă o gafă care ar fi dus cu siguranță la deschiderea de scor dacă nu ar fi fost intervenția excelentă a lui Leno.

14:04

Mitrovic a înscris 41% din golurile lui Fulham din Championship. Cu toate acestea, se află pe bancă astăzi. Pare o veste bună pentru Arsenal.

14:03

Jucătorii lui Arteta au ieșit la încălzire:

14:00

Debuturi pentru Gabriel și Willian

Cea mai importantă veste este că Gabriel și Willian sunt ambii titulari la Arsenal, iar brazilianul va juca cel mai probabil în centru, în spatele lui Aubameyang și Lacazette. În spate, vorbim de cinci fundași.

Surprinzătoare este absența lui Mitrovic la Fulham. Scott Parker l-a preferat pe Aboubakar Kamara.

13:57

Echipa lui Arsenal:

13:56

Iată echipa de start a lui Fulham:

13:56

Intrigile sunt multe la această partidă. Un nou început pentru Fulham în Premier League și vom putea vedea dacă echipa a învățat din greșelile trecutului. De cealaltă parte, avem parte din primul sezon întreg cu Arteta pe bancă pentru Arsenal și cu siguranță spaniolul vrea să construiască în baza progresului observat sezonul trecut. Interesant este că Arteta a ales să nu joace astăzi cu Saliba în centrul apărării.

A trecut mai mult de un an de când Arsenal l-a adus pe francez, însă el a mai rămas un sezon la St. Etienne sub formă de împrumut. Cu siguranță că toată lumea ar fi fost curioasă să-l vadă în acțiune pe Saliba, considerat de mulți unul dintre cei mai promițători fundași centrali din fotbalul european.