Înaintea meciului

În direct
West Bromwich Albion - Leicester City
Premier League - 13 septembrie 2020

Barclays Premier League - Urmărești meciul de Fotbal ​​dintre West Bromwich Albion și Leicester City în direct pe Eurosport. Meciul începe la 16:00 pe 13 septembrie 2020. Acoperirea noastră live îți permite să vezi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Slaven Bilic și Brendan Rodgers? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între West Bromwich Albion și Leicester City. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru West Bromwich Albion și Leicester City. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge
  • Jamie Vardy
    Goal by penaltyJamie VardyLeicester City
    Dans ce match*Goals2On target2*Fouls1Fouls against1

GOOOOL LEICESTER! Jamie Vardy scrie istorie: tocmai l-a depășit pe Didier Drogba la numărul de goluri marcate în istoria Premier League.

73

GOOOOOL LEICESTER! Jamie Vardy execută impecabil penalty-ul obținut tot de el și soarta meciului pare hotărâtă.

62

Leicester marchează din nou dar Vardy este în offside. Echipa lui Rodgers controlează total partida.

• Timoty Castagne
    GoalTimoty CastagneLeicester City
    Dans ce match*Goals1On target1

56

GOOOOL LEICESTER! Timoty Castagne înscrie la primul său meci pentru Leicester, după centrarea unui alt belgian, Dennis Praet.

37

Leicester domină total partida și Jamie Vardy nu avea cum să lipsească. Golgheterul din sezonul trecut a trimis un șut periculos, mingea fiind respinsă de portarul advers. A fost însă offside. Totuși, dacă WBA a avut un început bun de meci, în aceste momente gazdele sunt cele în control.

32

O nouă ocazie pentru Leicester: Justin i-a pasat excelent lui Harvey Barnes în careu iar tânărul englez șutează din nou în portar. Echipa lui Rodgers s-a trezit.

29

Leicester a început să pună stăpânire pe joc, având posesia. O mini ocazie prin care Harvey Barnes a profitat de momente de slăbiciune ale defensivei nou promovatei. Nu am avut cel mai strălucit start de partidă, dacă aceasta a fost cea mai periculoasă fază de până acum.

19

10 din cei 11 jucători aliniați astăzi de Bilic au jucat și sezonul trecut în Championship. Poate West Brom să reziste în Premier League cu o echipă în mare parte ne schimbată?

15

E destul de devreme în meci, dar West Bromwich arată foarte bine până acum: o echipă sigură pe ea, care iese bine cu mingea din defensivă și avansează balonul coerent și chiar periculos spre poarta adversă. Rămâne de văzut dacă se păstrează această narativă și pentru restul meciului.

10

Un început mai bun de meci pentru West Brom, în mod surprinzător. Leicester resimte faptul că are multe accidentări, cu Ndidi fiind nevoit să joace ca fundaș central.

15:35
15:35
15:34

Echipa lui Slaven Bilic vine în Premier League neschimbată. Lipsa de susținere a conducerii pe piața transferurilor s-ar putea să aibă consecințe deloc plăcute iar faptul că WBA întâlnește chiar pe Leicester în prima etapă nu ajută deloc situația.

Jamie Vardy a semnat prelungirea cu echipa lui Brendan Rodgers și cu siguranță că echipa de pe King Power Stadium va dori să facă uitată căderea de formă din a doua parte a stagiunii trecute printr-o victorie clară împotriva a ceea ce pare principala favorită la retrogradare în acest sezon.