Pe stadionul din Mogoșoaia, jucătoarele antrenate de Mirel Albon au deschis scorul în minutul 17, când Ștefania Vătafu a transformat din penalty. Neverdauskaite și-a trimis mingea în proprie poartă după jumătate de oră de joc și a majorat avantajul "tricolorelor". Andreea Voicu a stabilit scorul final pentru România în minutul 70, cu un gol înscris tot din penalty.
A fost prima victorie a naționalei noastre în această campanie de calificări. În primul meci, România a pierdut la Cluj împotriva Belgiei (1-0) cu un gol înscris în startul partidei. Următorul meci al jucătoarelor noastre este pe 12 noiembrie (ora 20:00) pe terenul Elveției.