Steaua, eliminată de Chindia în Cupa României! Rezultatele zilei din play-off

Actualizat 27/09/2022 la 21:30 GMT+3

Steaua București a fost eliminată de Chindia Târgoviște în Cupa României. Echipa lui Daniel Oprița a avut 1-0, dar noua echipă a lui Toni Petrea a întors scorul în repriza a doua.

Steaua, blocată de o conducere mult prea pasivă

Drumul celor de la Steaua București în Cupa României s-a încheiat în play-off, după înfrângerea de la Mioveni în fața Chindiei Târgoviște. Noua echipă a lui Toni Petrea s-a impus cu 2-1, după ce Steaua a avut 1-0 la pauză.
Adi Popa a deschis scorul în minutul 25, în urma unei acțiuni personale. Chindia a restabilit egalitatea imediat după pauză, în minutul 49, atunci când Daniel Popa a înscris cu o lovitură de cap din centrarea lui Șerban.
Chindia a obținut calificarea în grupele Cupei României în minutul 84 al partidei, atunci când a înscris Cherchez. După prima zi se cunosc deja cinci dintre echipele calificate în faza următoare: CSC Dumbrăvița, U Craiova 1948, Gloria Buzău, Chindia Târgoviște și Minaur Baia Mare.