Echipa României, întâlnire cu suporterii în Japonia înainte de meciul cu Rusia

Actualizat 07/12/2019 la 16:35 GMT+2

Echipa României de handbal feminin a primit o injecție de moral după întâlnirea cu suporterii în Japonia.

Neagu

România a învins incredibil Ungaria în ultimul meci din grupa C, scor 28-27. Cristina Neagu a înscris din 7 metri la ultima fază a meciului și a trimis România în grupele principale la Campionatul Mondial din Japonia. Condusă cu 16-10 la pauză, România a revenit extraordinar în repriza secundă și a obținut victoria atât de râvnită.
În continuare, România va întâlni Rusia în grupele principale de la Campionatul Mondial, duminică, de la ora 8. Toate partidele vor avea loc în Kumamoto, Japonia. Pentru că nu a obținut nicio victorie în partidele cu Spania și Muntenegru, România va porni cu 0 puncte în clasamentul din grupele principale ale Campionatului Mondial.