România a învins incredibil Ungaria în ultimul meci din grupa C, scor 28-27. Cristina Neagu a înscris din 7 metri la ultima fază a meciului și a trimis România în grupele principale la Campionatul Mondial din Japonia. Condusă cu 16-10 la pauză, România a revenit extraordinar în repriza secundă și a obținut victoria atât de râvnită.
În continuare, România va întâlni Rusia în grupele principale de la Campionatul Mondial, duminică, de la ora 8. Toate partidele vor avea loc în Kumamoto, Japonia. Pentru că nu a obținut nicio victorie în partidele cu Spania și Muntenegru, România va porni cu 0 puncte în clasamentul din grupele principale ale Campionatului Mondial.

Tricolorele, susținute în Japonia de fanii români

Handbal
Cristina Neagu, veste excelentă! Când revine la echipa națională a României: "Atunci mă întorc!"
11/08/2021 LA 11:16
Un grup inimos de suporteri români au călătorit până în Japonia pentru a fi alături de echipa națională de handbal a României, pe care o susțin în mod admirabil, atât la bine, dar mai ales la greu. Echipa și staff-ul României și-au modificat programul sâmbătă pentru a se întâlni cu fanii români aflați în Japonia.

Handbal
Cristina Neagu ajunge iar pe masa de operații! Anunțul handbalistei după meciul cu Râmnicu Vâlcea
20/05/2021 LA 18:52