Americanii au privit timp de 6 ore, adică aproape cât două meciuri de hochei, meciul din NHL. Până la urmă golul lui Brayden Point din a 5-a repriză de prelungiri a adus primul punct al sfertului de finală pentru Tampa Bay.

Hochei pe Gheaţă
#DORdeSPORT. Montreal Canadiens, un club uriaș cu un declin la fel de spectaculos
09/06/2020 LA 14:01

Bucuria jucătorilor a fost pe măsură.

Este al 4-lea meci ca lungime din istoria campionatului, iar ca număr de șuturi pe poartă este un record: 187. Recordul de minute este deținut încă din 1936 de o partidă terminat după 6 reprize de prelungire. Atunci, Detroit a învins cu 1-0 pe Montreal.

Dmitry Bosov, patronul lui HC Sibir Novosibirsk, a fost găsit mort. Prima ipoteză a anchetatorilor
07/05/2020 LA 09:34
Georges Laraque a descris chinul trăit după ce a fost depistat pozitiv cu COVID-19: "E o nebunie!"
04/05/2020 LA 05:56