Andreas Seppi, ocupant al locului 89 ATP, a obținut marți la US Open 2021 o victorie fantastică în primul tur în meciul disputat cu Marton Fucsovics. Italianul în vârstă de 37 de ani a salvat 5 mingi de meci ale adversarului pentru a se impune cu 2-6, 7-5, 6-4, 2-6, 7-6 (13), la capătul unui meci de neuitat de 4 ore și 8 minute de joc.
Ungurul de pe locul 41 ATP s-a impus cu ușurință în primul set, însă italianul a dat dovadă de un spirit de luptă fabulos și a revenit spectaculos câștigând următoarele două seturi la limită, grație unui singur break în fiecare set. În setul 4, italianul a scăzut nivelul de joc, iar Fucsovics a obținut două break-uri.
US Open
Turneul carierei la 37 de ani! Seppi e în turul 3 la US Open după ce l-a eliminat pe Hurkacz
02/09/2021 LA 21:31

Andreas Seppi, victorie fantastică la 37 de ani la US Open 2021

Setul decisiv a fost un rollercoaster emoționat pentru cei doi jucători, spectatori și telespectatori. Până să se ajungă la super tiebreak, fiecare dintre cei doi tenismeni au obținut un break. În super tiebreak, cei doi au fost de neoprit și au oferit un spectacol în adevăratul sens al cuvântului.
După o luptă incredibilă dusă de ambii tenismeni, Andreas Seppi a reușit după mai bine de 4 ore să salveze cinci mingi de meci ale adversarului și să se impună. În turul secund, veteranul italian se va duela cu favoritul numărul 10, Hubert Hurkacz, care a trecut de Gerasimov în 3 seturi.
Rezultate de pe tabloul masculin de tenis:
  • Delbonis - Shapovalov 2-6, 2-6, 3-6
  • Korda - Basilashvili 2-6, 1-2 (RETRAGERE Korda)
  • Cuevas - Escobedo 1-6, 3-6, 1-6
Orice lovitură de la US Open de pe Eurosport vă este oferită de Unibet.
Wimbledon
Victoria 100 a carierei pe iarbă! Novak Djokovic se califică din nou în semifinale la Wimbledon
07/07/2021 LA 14:57
Wimbledon
Alimentație de campion. Ce mănâncă Novak Djokovic înaintea meciurilor: "Nu pot începe ziua altfel!"
07/07/2021 LA 11:24