Articol scris de Alex Masgras
Rusul Daniil Medvedev și-a luat astăzi revanșa după înfrângerea suferită la Halle în fața lui Jan-Lennard Struff, scor 6-4, 6-1, 4-6, 6-7 (3-7). Finalistul din acest an de la Australian Open a început foarte bine meciul, reușind un break încă din game-ul de debut al meciului. Primul set a fost câștigat de rusul de 25 de ani cu scorul de 6-4.
După setul al doilea câștigat de Medvedev cu scorul de 6-1, meciul părea că se îndreaptă către o victorie clară a rusului. În setul al treilea, Medvedev și-a pierdut serviciul la scorul de 3-3, iar setul a fost câștigat în cele din urmă de Struff, scor 6-4 și l-a pus în gardă pe numărul 2 mondial.
Wimbledon
"Rafa nu se va preda în fața lui Djokovic!" Toni Nadal a anunțat când se va ști cine e "The GOAT"
14/07/2021 LA 10:57
În setul al patrulea al întâlnirii, cei doi au mers cap la cap până în tiebreak, acolo unde Medvedev s-a impus cu scorul de 7-3. Astfel, câștigătorul turneului de la Mallorca de săptămâna trecută a pornit cu dreptul în turneul de la All England Club, câștigând partida cu Struff în 2 ore și 35 de minute.
Pentru Medvedev urmează meciul din turul al doilea, acolo unde îl va întâlni pe câștigătorul din partida Yasutaka Uchiyama (116 ATP)-Carlos Alcaraz (75 ATP).
Orice lovitură de la Wimbledon de pe Eurosport vă este oferită de Unibet.
Wimbledon
Berrettini, după finala de la Wimbledon: "Djokovic era singurul jucător care putea să mă bată"
14/07/2021 LA 08:00