#FAVORIȚII Rublev câștigă clar în 3 seturi și merge în turul 3 la Wimbledon 2021! Cu cine va juca rusul

Andrei Bobeica

Actualizat 30/06/2021 la 22:32 GMT+3

Andrey Rublev, locul 7 ATP a trecut în turul 3 după ce l-a învins pe sud-africanul Lloyd George Harris, în 3 seturi, scor 6-1, 6-2, 7-5.

Andrey Rublev of Russia plays a forehand in his Men's Singles First Round match against Federico Delbonis of Argentina during Day One of The Championships - Wimbledon 2021 at All England Lawn Tennis and Croquet Club on June 28, 2021 in London, England

În primul tur, rusul trecuse de Delbonis, după o victorie în 4 seturi, scor 4-6, 6-4, 6-1, 6-2, în timp ce Harris l-a eliminat pe Berankis, cu 6-3, 6-4, 7-6.

Rublev, în turul 3, contra lui Fognini

Până la această întâlnire, Rublev și Harris au mai jucat doar o singură dată unul împotriva celuilalt, la Adelaide, când rusul a câștigat cu 2-0.
În primul set, Harris a reușit să-și ia doar primul serviciu, Rublev câștigând clar cu 6-1.
Setul 2 a fost câștigat de Rublev, la fel de clar, dar Harris a reușit să adune 2 game-uri.
Ultimul set a fost mult mai echilibrat decât primele două, dar Harris nu a reușit decât să piardă cu un scor mai apropiat. Rublev a închis meciul cu 7-5 și merge mai departe la Wimbledon.
În turul 3, Rublev va juca cu italianul Fabio Fognini, locul 31 ATP.
Orice lovitură de la Wimbledon de pe Eurosport vă este oferită de Unibet.