Pușcaș, gol sub ochii lui Wayne Rooney! Cum a marcat românul pentru Reading

Actualizat 05/04/2021 la 19:26 GMT+3

George Pușcaș a marcat astăzi pentru Reading, în etapa 40 din Championship.

George Pușcaș

Articol scris de Andrei Bobeică
Atacantul român a jucat 80 de minute pentru Reading, în partida contra lui Derby County, echipa antrenată de Wayne Rooney.

George Pușcaș, gol în Championship pentru Reading

George Pușcaș a marcat în minutul 57, golul de 2-0 pentru echipa sa. Partida s-a terminat cu victoria lui Reading, scor 3-1.
Reading este în acest moment pe locul 6, cu 66 de puncte, în timp ce trupa lui Rooney, ocupă locul 19 cu 43 de puncte.
Pentru Pușcaș este al 4-lea gol din acest sezon, în 17 meciuri jucate în Championship. Atacantul român a lipsit o perioadă lungă de pe teren din cauza unei accidentări.

Pușcaș, criticat de Sorin Cârțu

Legenda Universității Craiova, Sorin Cârțu l-a criticat recent pe Pușcaș, pentru evoluțiile de la echipa națională.
"Pușcaș e un jucător care nu jucase nimic pâna atunci! Aș fi vrut ca atitudinea aia a lui - excesul de zel care l-a avut deși avea un galben - aș fi vrut să o fi avut în fața porții.
Ești la echipa natională, aici trebuie să conjugi toate verbele: a vrea, a putea! Dacă nu... Du-te, mă, băiatule! Stai în altă parte!", a spus Sorin Cârțu la Digisport.
George Pușcaș a fost eliminat în meciul cu Armenia, la scorul de 2-1 pentru România. Cartonașul roșu primit a fost o lovitură pentru echipa noastră care abia reușise să revină pe tabelă.