Fanii din Olanda nu mai au răbdare până la revenirea în tribune, așa că au găsit o modalitate prin care să-și arate susținerea față de echipă și din afara arenei.
Suporterii lui FC Emmen au pregătit un show pirotehnic spectaculos în minutul 8 al partidei cu Ado Den Haag, din etapa a 12-a din Eredivisie.
La scorul de 1-0 pentru Ado, suporterii lui Emmen le-au adus aminte jucătorilor cum se simte o atmosferă realizată de ultrași.
Eredivisie
Ajax, gest superb pentru fani! "Lăncierii" au topit trofeul de campioană și l-au trimis suporterilor
12/05/2021 LA 12:13

Show pirotehnic ca pe vremuri! Fanii olandezi au întrerupt meciul timp de 17 minute, deși nu s-au aflat în tribune

Zeci de torțe au fost aprinse în colțurile stadionului, iar fumul a făcut imposibilă continuarea partidei, motiv pentru care arbitrul a întrerupt-o timp de 17 minute.
Jucătorii lui Emmen și-au luat doza de energie de la suporterii lor și au reușit să restabilească egalitatea în a doua repriză. În orice caz, rezultatul a căzut în plan secund aseară, iar spectacolul fanilor s-a viralizat în mediul online.
Eredivisie
VIDEO | Dusan Tadic, atacat de fanii rivalei după derby-ul PSV-Ajax! "Lăncierii" au depus plângere
01/03/2021 LA 07:58