Lukaku&co au câștigat cu 2-0 în fața rușilor și au arătat ca adevărați pretendeți la cucerirea trofeului.

Belgia, victorie clară cu Rusia

Romelu Lukaku a deschis rapid scorul în minutul 10 și i-a dedicat reușita colegului său de la Inter, Christian Eriksen, după ce acesta a suferit un accident în partida Danemarca - Finlanda.
Campionatul European UEFA
"Sper că a fost ultima dată!" Kjaer, dezvăluiri despre momentele de coșmar prin care a trecut
19/08/2021 LA 18:22
În minutul 34, Meunier a profitat de greșeala defensivei Rusiei și a dublat avantajul belgienilor care au intrat cu 2-0 la pauză, chiar dacă au mai ratat câteva mari ocazii.
În repriza a doua rușii au fost puțin mai curajoși și au încercat să revină în meci, dar nu au putut marca în poarta lui Courtois. În minutul 88, același Lukaku a marcar încă o dată pentru Belgia și a închis tabela la 3-0. Atacantul lui Inter a ajuns la 62 de goluri în 93 de partide pentru națională.
În cealaltă partidă din această grupă, Finlanda a câștigat cu 1-0 în fața Danemarcei.
Clasament Grupa B
  • 1. Belgia 3p (2-0)
  • 2. Finlanda 3p (1-0)
  • 3. Danemarca 0p (0-1)
  • 4. Rusia 0p (0-2)
Un fotbalist al Angliei a jucat cu coastele rupte faze finale de la Euro 2020! Cum a fost posibil
20/07/2021 LA 20:50
Pariul incredibil al lui Buffon: "El ar trebui să fie Balonul de Aur 2021"
18/07/2021 LA 09:11