Înaintea meciului

În direct
Spain - Romania
Euro Qualifying - 18 noiembrie 2019

European Championship Qualification - Urmărești meciul de Fotbal ​​dintre Spain și Romania în direct pe Eurosport. Meciul începe la 21:45 pe 18 noiembrie 2019. Acoperirea noastră live îți permite să vezi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Luis Enrique și Mirel Radoi? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Spain și Romania. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Spain și Romania. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge
Min 90+2
Spain

Gol Spania! România termină în genunchi preliminariile. Mikel Oyarzabal prinde un șut excelent, în prelungirile partidei.

Min 89
Spain

Morata și Alcacer se distrează cu fundașii noștri. În cele din urmă, vârful lui Dortmund trimite mult peste.

Min 85

Saul ratează din poziție perfectă, după un corner. Șutul său trece milmetric pe lângă bara porții lui Tătărușanu.

Min 78
Romania

România are o posesie mai bună în ultimele minute, dar nu se apropie periculos de poarta lui Kepa.

Min 73
Romania

Ianis Hagi e înlocuit de Dan Nistor.

Min 72
Romania

Ianis Hagi execută o lovitură liberă, dar mingea sa îl dărâmă pe Raul Albiol.

Min 68
Spain

Paco Alcacer îl înlocuiește pe Santi Cazorla, regizorul atacurilor ibericilor.

Min 65
Romania

Răzvan Marin, de nerecunoscut, e schimbat de Cicâldău.

Min 63
Spain

Sergio Ramos este înlocuit de Raul Albiol. Căpitanul Realului a bifat al 170-lea meci pentru "Furia Roja".

Min 57
Spain

Mikel Oyarzabal, de la Real Sociedad, e trimis în locul lui Gerard Moreno.

Min 56
Romania

Florinel Coman se face de râs până la capăt. Jucătorul de la FCSB e înlocuit de Mitriță, dar se deplasează ca și cum tricolorii ar fi în avantaj. Senzația e că mijlocașul de bandă trage de timp pentru ca tricolorii să nu mai încaseze și alte goluri.

Min 55
Spain

Bară pentru Spania, la faza imediat următoare. România încearcă să conteze în atac, dar se descoperă foarte mult în apărare. Morata a fost cel care a trimis în bara din dreapta lui Tătărușanu.

Min 54
Romania

Rus scapă pe contra-atac, dar nu poate să finalizeze. Sergio Ramos se retrage la timp și îl deposedează.

Min 51
Spain

Ocazie rară a lui Sergio Ramos, care, pe atac pozițional, a apărut la finalizare. Din fericire pentru noi, căpitanul Spaniei și al lui Real Madrid a trimis peste, din trei metri.

Min 47
Spain

Toșca e din nou un simplu jalon pentru Carvajal, care trimite periculos pentru Morata. Vârful lui Atletico pierde un timp și nu mai are culoar de șut, astfel că e nevoit să paseze.

Min 46

A început repriza secundă a partidei de pe Wanda Metropolitano.

Min 45+1

Pauză la Madrid, după o repriză în care Spania a marcat când a vrut, în fața unei echipe fără orizont.

Min 45
Spain

Gol Spania. Rus își trimite în propria poartă, după o acțiune superbă a lui Gerard Moreno.

Min 42
Spain

Gol Spania. Gerard Moreno marchează din careul mic, după o fază în care defensiva tricolorilor e de toată jena. Gaya a fost lansat de Cazorla, apoi a centrat simplu, printr-o apărare adormită.

Min 42

În tribune sunt valuri, însă spaniolii nu ar trebui să fie prea entuziasmați de prestația lor. România joacă lamentabil, astfel că diferența din joc poate să le dea o impresie falsă ibericillor.

Min 39
Spain

Scăpăm de o nouă ocazie periculoasă, după ce Gaya traversează nestingherit pe bulevardul de pe banda dreaptă a apărării noatre.

Min 36

Galben pentru Nedelcearu, după o intervenție întârziată la Saul.

Min 33
Spain

Gol Spania. O minge trimisă de Morata e deviată în corner de Rus. La faza imediat următoare, mingea e centrată de Fabian Ruiz pentru Gerard Moreno. Băluță e spectator, iar mijlocașul ofensiv al Furiei Roja are de îndeplinit o simplă formalitate.

Min 31
Spain

O nouă centrare bună din partea dreaptă, a lui Carvajal, dar din fericire Nedelcearu are o intervenție sigură.

Min 28
Romania

Combinație superbă între Răzvan Marin și Florinel Coman. Jucătorul de la FCSB cade la marginea careului, dar arbitrul consideră că a simulat. Astfel se risipește un atac extrem de promițător.

Min 27
Spain

Carvajal ține mingea în teren și centrează periculos, dar apărătorii noștri reușesc să respingă.

Min 24

Busquets este avertizat pentru un fault la Ianis Hagi.

Min 23
Spain

Rus pare singurul jucător român la înălțimea partidei. După o nouă fază în care defensiva noastră e șah-mat, fundașul central reușește să fie decisiv și să îndepărteze pericolul.

Min 21
Spain

România are noroc încă o dată. Gaya face ce vrea în banda stângă și, după o bâlbâială în care a fundașilor noștri, mingea iese în cele din urmă în out de poartă. Scăpăm de o nouă ocazie a gazdelor.

Min 18
Spain

Santi Cazorla execută periculos o lovitură liberă din lateral, dar Tătărușanu e inspirat și respinge.

Min 13
Spain

Gerard Moreno ratează din poziție excelentă. După ocazia tricolorilor, "Furia Roja" s-a instalat din nou confortabil în jumătatea noastră.

Min 10

Pușcaș beneficiază de o oportunitate rară de a egala, dar șutul său, după o greleașă a fundașilor centrali spanioli, e respins de Kepa. La corneul rezultat, Rus e și el aproape de gol, dar goalkeeperul lui Chelsea e la post.

Min 8
Spain

Gol Spania. Ianis Hagi e ridiculizat în partea dreaptă, mingea ajunge la Moreno, al cărui șut e respins de Tătărușanu. Balonul e ricoșat la Fabian Ruiz, care are de îndeplinit o simplă formalitate.

Min 7
Spain

Bară pentru Furia Roja. Santi Cazorla trimite un șut minunat, dar transversala ne salvează.

Min 6
Spain

Minutul și ocazia la poarta lui Tătărușanu. Morata e în fața golului, dar mingea e respinsă în ultima clipă în corner.

Min 5
Spain

Gol pentru Spania, dar arbitrul îl anulează pentru un fault în atac.

Min 1

Start în partida de la Madrid.

Ora 20:57

5 schimbări a operat Contra, aflat la ultimul meci pe banca naționalei, față de partida cu Suedia: Benzar, Toșca, Răzvan Marin, Ianis Hagi și Florinel Coman încep din primul minut.