FC Argeș - Farul Constanța 2-2, după un meci spectaculos! Marius Alexe a stabilit scorul final

Publicat 21/10/2019 la 20:44 GMT+3

FC Argeș și Farul au remizat în ultima partidă a etapei a 13-a din Liga 2. La finalul meciului de la Pitești, FC Argeș a rămas pe poziția a 10-a, cu două puncte mai puțin decât adversara din această seară.

Farul

Meciul de la Pitești a început tare, iar după numai 30 de secunde FC Argeș a obținut un penalty. Portarul Muțiu l-a faultat în careu pe Barbu, apoi a apărat lovitura de la 11 metri și și-a reparat greșeala. Gazdele au reușit să deschidă scorul în cele din urmă în minutul 12. Blejdea a înscris cu o lovitură de cap plasată la colțul opus al portarului Barbu, rămas fără reacție. Stoica a restabilit egalitatea cu o reluare simplă din fața porții, după o centrare șutată (min 66). Farul a trecut la conducerea partidei după nouă minute. Toma a preluat mingea și a șutat din câțiva metri, la finalul unei noi centrări venite de la marginea careului. Marius Alexe a egalat pentru FC Argeș la prima atingere de balon după ce a fost introdus pe teren. Fostul dinamovist a stabilit scorul final (2-2) cu o lovitură de cap.