Luis Suarez, mesaj dur pentru Setien: ”Întrebați-l pe el de ce nu câștigăm în deplasare!”

Distribuie cu
Copiere

Luis Suarez a marcat două goluri în egalul Celta Vigo - Barcelona 2-2

Credit imagine: SID

DeVlad Dumitrescu
27/06/2020 la 19:25

Luis Suarez l-a criticat pe antrenorul Quique Setien după ce Barcelona a reușit doar un egal la Celta Vigo, 2-2.

"Sunt extrem de frustrat, acum suntem condamnați să batem în fiecare meci și să așteptăm ca Real să facă pași greșiți. Pierdem puncte importante în deplasare ceea ce nu se întâmpla în sezoanele trecute. Trebuie să-l întrebați pe antrenor de ce se întâmplă asta. El trebuie să analizeze.

Eu sunt fericit că am ajutat echipa, dar trist și furios pentru că am cedat victoria”, a declarat Suarez.

Real Madrid îi răspunde lui Bartomeu în scandalul VAR: "Zgomotul din exterior nu contează!"

ACUM 3 ORE

Lupta la titlu în Spania continuă să fie cea mai echilibrată dintre campionatele de top ale Europei. FC Barcelona a jucat în etapa a 32-a pe un teren pe care au avut mereu probleme, la Vigo cu Celta.

Luis Suarez a deschis scorul în minutul 20 din pasa lui Leo Messi, însă Smolov a egalat imediat după pauză. În minutul 67 a venit un nou gol al lui Suarez, din pasa aceluiaşi Messi.

Iago Aspas a stabilit scorul final, 2-2, cu un şut din lovitură liberă la care Ter Stegen nu a avut replică. Barcelona rămâne, astfel, fără succes pe terenul celor de la Celta Vigo din 2016 şi la 69 de puncte după 32 de etape, urmând să spere într-un pas greşit al lui Real Madrid.

Cum a fost surprins Gareth Bale pe banca de rezerve. Plecarea galezului de la Real este iminentă

ACUM 4 ORE

Absență de marcă la meciul dintre Real Madrid și Alaves! Marcelo ratează tot restul sezonului