"Sunt extrem de frustrat, acum suntem condamnați să batem în fiecare meci și să așteptăm ca Real să facă pași greșiți. Pierdem puncte importante în deplasare ceea ce nu se întâmpla în sezoanele trecute. Trebuie să-l întrebați pe antrenor de ce se întâmplă asta. El trebuie să analizeze.
Eu sunt fericit că am ajutat echipa, dar trist și furios pentru că am cedat victoria”, a declarat Suarez.
Lupta la titlu în Spania continuă să fie cea mai echilibrată dintre campionatele de top ale Europei. FC Barcelona a jucat în etapa a 32-a pe un teren pe care au avut mereu probleme, la Vigo cu Celta.
Ernesto Valverde: "E mai bine ca oamenii să nu știe adevărul despre Leo Messi"
19/08/2021 LA 14:39
Luis Suarez a deschis scorul în minutul 20 din pasa lui Leo Messi, însă Smolov a egalat imediat după pauză. În minutul 67 a venit un nou gol al lui Suarez, din pasa aceluiaşi Messi.
Iago Aspas a stabilit scorul final, 2-2, cu un şut din lovitură liberă la care Ter Stegen nu a avut replică. Barcelona rămâne, astfel, fără succes pe terenul celor de la Celta Vigo din 2016 şi la 69 de puncte după 32 de etape, urmând să spere într-un pas greşit al lui Real Madrid.
Laporta, atac fără precedent la Bartomeu: "A ruinat Barcelona!" Care este noul plafon salarial
16/08/2021 LA 11:19
"Nu sunt bani!" Leo Messi și-a anunțat colegii de la Barcelona că pleacă de la echipă pe WhatsApp
12/08/2021 LA 17:59