• Dunk
    59'
Înaintea meciului

Brighton & Hove Albion - Arsenal

Barclays Premier League - Urmărești meciul de Fotbal ​​dintre Brighton & Hove Albion și Arsenal în direct pe Eurosport. Meciul începe la 20:00 pe 29 decembrie 2020. Acoperirea noastră live îți permite să vezi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Graham Potter și Mikel Arteta? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Brighton & Hove Albion și Arsenal. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Brighton & Hove Albion și Arsenal. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge

Rezumatul meciului Brighton - Arsenal 0-1, în etapa a 16-a din Premier League.

Video - Rezumatul meciului Brighton - Arsenal 0-1, în etapa a 16-a din Premier League

02:59

Acesta este primul meci câștigat de Arsenal în fața lui Brighton, în Premier League, începând din octombrie 2017.

De asemenea, a fost bifată prima înfrângere în campionat a lui Graham Potter, managerul "pescărușilor", în fața formației de pe Emirates.

FLUIER FINAL. Arsenal s-a impus la limită pe terenul lui Brighton, scor 1-0, grație golului înscris de Lacazette la numai 21 de secunde după ce a fost introdus pe teren.

Formația lui Mikel Arteta a legat a doua victorie consecutivă și a urcat pe locul 13 în Premier League. De cealaltă parte, Brighton riscă să încheie etapa a 16-a în zona retrogradării.

66'

GOOOOOOL Arsenal! Intrat pe teren cu 21 de secunde înainte, Lacazette a deschis scorul pe Amex Stadium! Atacantul francez a fost găsit de Saka cu o pasă în careu, a preluat și a finalizat cu un șut la colțul scurt, chiar lângă bară.

Video - Lacazette a marcat la numai 21 de secunde după ce a fost introdus pe teren

01:20
52'
Arsenal

"Tunarii" au ieșit mai montați de la vestiare și au luat cu asalt poarta lui Brighton! Martinelli a intrat periculos în careu și a finalizat faza cu un șut violent, care a trecut razant pe lângă vinclu.

51'
Arsenal

Ratare uriașă a lui Aubameyang! Atacantul lui Arsenal a primit o pasă excelentă de la Saka în fața porții, dar a trimis exact în goalkeeper-ul Sanchez, iar mingea a ieșit în corner.