• Choudhury
    51'
Înaintea meciului

Crystal Palace - Leicester City

Barclays Premier League - Urmărești meciul de Fotbal ​​dintre Crystal Palace și Leicester City în direct pe Eurosport. Meciul începe la 17:00 pe 28 decembrie 2020. Acoperirea noastră live îți permite să vezi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Roy Hodgson și Brendan Rodgers? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Crystal Palace și Leicester City. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Crystal Palace și Leicester City. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge

Rezumatul meciului Crystal Palace - Leicester 1-1, din etapa a 16-a din Premier League.

Video - Rezumatul meciului Crystal Palace - Leicester 1-1, în etapa a 16-a din Premier League

02:24

FINAL! Leicester pleacă de pe Selhurst Park cu un singur punct, după un meci mult mai greu decât s-au așteptat la prima vedere jucătorii lui Brendan Rodgers. În urma remizei din această seară, scor 1-1, Leicester a urcat pe locul 2, la 3 puncte în spatele liderului Liverpool. De cealaltă parte, Palace se află pe poziția a 13-a, la 8 puncte deasupra zonei retrogradării.

83'
Leicester City

GOOOOOOL Leicester! Harvey Barnes a restabilit egalitatea în duelul cu Crystal Palace, cu un șut lângă bara lui Guaita, care n-a mai reușit să-și salveze echipa.

INFO: A fost golul cu numărul 8 marcat de Zaha în actualul sezon din Premier League. Astfel, atacantul lui Palace a înscris deja de două ori mai multe goluri decât a reușit în stagiunea precedentă.

59'
Crystal Palace

GOOOOOOOL Crystal Palace! Wilfried Zaha a deschis scorul în confruntarea de pe Selhurst Park. Atacantul ivorian a fost servit de Townsend cu o centrare și a finalizat cu un șut din voleu, pe lângă Schmeichel.

Pauză în meciul dintre Crystal Palace și Leicester! Formația lui Brendan Rodgers a dominat partida de pe Selhurst Park, chiar dacă în primul "11" nu s-au aflat mulți jucători de bază.

19'

Apără Guaita! Portarul lui Crystal Palace intervine salvator în fața lui Iheanacho, iar tabela rămâne intactă. Acesta a fost primul penalty apărat de Guaita în Premier League, la a 6-a încercare.

18'

Penalty pentru Leicester! Thomas a fost faultat în careul advers, iar arbitrul a dictat lovitură de la 11 metri!

Echipele de start:

• Crystal Palace: Guaita - Clyne, Tomkins, Kouyate, Mitchell - Townsend, Milivojevic, Riedewald, Schlupp - Benteke, Zaha
  • Rezerve: Ayew, Batshuayi, Butland, Eze, McArthur, McCarthy, Sakho, Van Aanholt, Ward
  • Manager: Roy Hodgson
  • Leicester: Schmeichel - Justin, Amartey, Evans, Thomas - Choudhury, Mendy - Perez, Praet, Barnes - Iheanacho
  • Rezerve: Albrighton, Fuchs, Gray, Morgan, Ndidi, Soyuncu, Tielemans, Vardy, Ward
  • Manager: Brendan Rodgers